Jiskra Zruč nad Sázavou sehrála výborné utkání, vyhrála ve Zbraslavicích 4:0

11. srpen 2012, 19:38
(aktualizováno: 11. srpen 2012, 20:08)

Zbraslavice - Ke druhéhu utkání letní přípravy fotbalisté Jiskry Zruč nad Sázavou cestovali do Zbraslavic. Na hřiště celku, který se dobrovolně vzdal účasti v I. B třídě a díky tomu se Zručští do krajské soutěže dostali.

Zbraslavice - Zruč n. S. 0:4 (0:2)

V prvním poločase měli hosté herně navrch. Už v 5. min. Cudlín potrestal brankářův faul soupeře z pokutového kopu, náznaky šancí ale Jiskra neproměnila. Neuspěli Cudlín, Koudela ani hlavou K. Petrů. Až ve 41. min. nedůrazná obrana domácích umožnila radost z gólu Koudelovi - 0:2. Ten samý hráč hned po rozehrání protáhl Pokorného, ale na stavu se do přestávky už nic nezměnilo.

Hned zkraje druhého poločasu Matouš nachytal Pokorného "na švestkách" z trestného kopu a skóre uzavřel čtyři minuty před koncem Brož, když dorazil Matoušovu ránu ze střední vzdálenosti. I když se domácím nedá upřít snaha, zápas měli pod kontrolou hosté ze Zruče nad Sázavou.

Zbraslavicím chyběli v sobotním přípravném utkání především zkušenější hráči. "S nimi počítáme, dnes se zúčastnili turnaje starých gard," vysvětlil nový trenér Michal Šindelář, který zkoušel i nováčka ve zbraslavickém dresu - Tomáše Komárka. "Čerpáme hlavně z vlastních zdrojů, tým se snažíme doplnit, abychom v soutěži hráli důstojnou roli," řekl kouč a dodal: "Už budeme jen trénovat a hrát budeme až v prvním kole okresního přeboru se Zbýšovem."

Trenér Jiskry Zruč n. S. Michal Váňa byl s utkáním spokojený. "Určitě jsme byli v celém utkání lepší, z mého pohledu jsme sehráli vynikající zápas," chválil svůj tým a navázal: "Dnes nám vyšlo vše, zahráli jsme co chtěli. Kluci bojovali až do poslední minuty a to od nich v I. B třídě očekávám. Všechny góly se mi líbily, bylo to hezké. S tímto utkáním jsem naprosto spokojený."

Branky: 5. pok. kop Cudlín, 41. Koudela, 46. Matouš, 86. Brož. Rozhodčí: Pudil - Herda, L. Koleček. ŽK: J. Váňa, T. Louda (oba Zruč). Zbraslavice: Pokorný - J. Veselý, Semerád, Flégr, Dudok (77. Winkler) - Hanousek (61. Byrwa), Kakáček, Herčík, Komárek - D. Šindelář, Čálek. Trenér Michal Šindelář. Zruč n. S.: Hromas (75. St. Svoboda) - J. Váňa (59. T. Louda), Viktora, Jouza (46. Hájek), Z. Louda - Zeman (57. Brož), Matouš, Janda (59. Sahula), Koudela (71. Zeman), K. Petrů - Cudlín (46. Smutný). Trenér Michal Váňa.

Další zápas: Zruč n. S. - Ostředek (sobota od 17 hodin, generálka).