Komplex domácích zápasů trvá

24. říjen 2009, 17:10

Uhlířské Janovice - Ve 12. kole I. A třídy - skupina B fotbalisté FK Uhlířské Janovice přivítali Zásmuky. Minulý týden sice zvítězili v Rožďalovicích, body ale doma potvrdit opět nedokázali. Jejich domácí série proher se tak prodloužila na čtyři utkání.

Uhlířské Janovice - Zásmuky 2:3 (1:0)

Lepší úvod si uhlíři mohli těžko přát. Již ve 3. min. skončila střela z kopačky Čálka za pomoci teče Hanuše za zády překvapeného Kopřivy – 1:0. Hostující hráče ale inkasovaný gól nijak "nepoložil", naopak se snažili o vyrovnání. Ve 20. min. podskočil Vančura dlouhý míč, čehož využil Kargl k náznaku brejku. Jeho centr adresovaný Kotkovi překazil Kopecký. Gólovou asistenci si nepřipsal Kargl ani o dvě minuty později, kdy nabil Bečvaříkovi - jeho střela skončila těsně nad domácí svatyní. Možnost k navýšení skóre měli uhlíři ve 28. min. Po rohovém kopu Čálka a nepovedeném zakončení Churavého se míč stočil k Vančurovi, jenž těsně minul bránu. Konec poločasu přinesl vzrušení na obou stranách. To se nejdříve vyznamenal Hromádka po hlavičce Bendy, na druhé straně po nahrávce Wolfa nepřesně zakončoval T. Kulhánek.

Do druhého poločasu Zásmuky doslova vlétly. Střelu J. Špitálníka zblokoval Vančura, Kargl hlavičkoval přímo na Hromádku, Pechar zakončoval těsně nad bránu. V 53. min. po centru Pechara dokázal ještě Hromádka reagovat na střelu Melicha, na dorážku Bendy však již nestačil – 1:1. O dvě minuty bylo pro uhlíře ještě hůře, neb obrat ve skóre za asistence Melicha dokonal Pechar – 1:2. Uhlíře dokázal udržet nad vodou svými zákroky Hromádka – v 59. min. vychytal J. Špitálníka, v 61. Čapka. Nedáš – dostaneš, stará pravda, která se naplnila i tentokrát. Po centru Wolfa vyrovnal skóre Čálek – 2:2. V 75. min. po centru Čálka rozvlnil síť R. Špitálník, ovšem pro ofsajd nebyl gól uznán. Více důvodů k radosti tak měl J. Špitálník, hrající v hostujícím dresu. V 83. min. po nahrávce Kargla zakončil brejk hokejovým blafákem a rozhodl tak o třech bodech pro svůj celek – 2:3.

Trenér uhlířů Milan Knížek viděl dva různé poločasy: "První poločas vedeme 1:0, v kabině jsme si řekli, že budeme hrát svoji hru, ale ve druhý půli nastal totální chaos. Kluci se v obraně nezajišťovali, nebránili jsme." Uhlíři se potýkají i se sestavou, na což Milan Knížek též poukázal: "Máme velice úzký kádr. Jakmile vystřídáme jednoho hráče, tak se naše koncepční hra mine účinkům. Nemáme kádr dost široký, abychom mohli střídat, když je někdo zraněný._" Během zápasu musel nuceně opustit hrací plochu Kopecký. "Má asi něco natažené, jestli je to křeč, nebo sval, ještě přesně nevím. Už to snad pominulo, uvidíme," zakončil tak trochu s obavou možného oslabení pro další zápasy Milan Knížek.

"Z obou stran to bylo fotbalové, docela pohledné utkání," uvážlivě volil slova hostující trenér Josef Jůza. "V první půli to bylo od nás takové ustrašené. Domácí dali brzy gól, i když náhodný," připomněl Josef Jůza Hanušem tečovanou střelu Čálka. "Přestal se hrát agresivní fotbal, hrálo se pod vlivem strachu," nebyl spokojen s první polovinou utkání. "Druhou půli se to změnilo, Zásmuky začaly jezdit, hrát, bojovat. Začaly také padat branky, od čehož se odvíjel celý zápas." Do druhého poločasu nastoupil v hostujícím dresu Jiří Špitálník, jenž hru hodně rozhýbal. "Máme hráče, kteří to mají v první půli rozbít, Jiří Špitálník je pohyblivější, techničtější, umí dát gól." V dalším zápase nastoupí Zásmuky proti celku Čáslav B: "Z toho mám trochu strach, já doufám, že to nebudou mít zkombinované s A týmem, hrajeme doma, každopádně bych chtěl tři body."

Branky: 3., 61. Čálek - 53. Benda, 55. Pechar, 83. J. Špitálník. Rozhodčí: Pavelka – Voldan, Nepraš. ŽK: Novotný, Uher – Pechar, Kargl. U. Janovice: P. Hromádka - M. Kulhánek, Uher, M. Novotný, Vojt. Vančura - Hrstka, T. Kulhánek (46. R. Špitálník), Kopecký (70. Hurt), Wolf (82. Forman) - Churavý, Mil. Čálek. Trenér Milan Knížek. Zásmuky: Kopřiva – Kotek, Hanuš (32. Mareček), Lanc, Čapek – Pechar, Bečvařík, Melich, Benda – Kargl, Černý (46. J. Špitálník). Trenér Josef Jůza.