Křesetice doma v zápase s Paběnicemi "vstaly z mrtvých", na body to ale nestačilo

28. duben 2013, 01:07
(aktualizováno: 28. duben 2013, 01:08)

Křesetice - V 19. kole okresního přeboru hráči z Paběnic zavítali na hřiště sestupovými problémy zmítaných Křesetic. Stejně jako v podzimní části i dnes Paběnice zvítězily nad Křeseticemi o jeden gól. Ovšem na podzim Paběnicím stačil k výhře jeden gól, kdežto v tomto utkání musely vsítit hned čtyři.

Křesetice - Paběnice 3:4 (0:2)

Zápas začal opatrně a diváci si na první šanci museli počkat až do10. minuty, kdy Fuksovu střelu zlikvidoval brankář Černovský. O tři minuty později se do šance probil domácí Ptáčník, ale nedokázal v situaci sám na gólmana uspět, míč totiž poslal těsně vedle tyče. Skóre otevřel po centru Sedláčka z pravé strany Martin Votava ve 20. minutě - 0:1. Centrující Sedláček dělal Křeseticím problémy i po další průběh zápasu a právě po pravé straně hosté zakládali velké množství svých útoků. Bylo tomu tak i ve 29. minutě, to opět aktivní Sedláček prošel až do šestnáctky soupeře a přihrával pod sebe a k zakončení se dostal Ondřej Votava, ovšem skórem nepohnul. I když hosté povětšinu poločasu kontrolovali průběh střetnutí, křesetičtí se dostávali do nebezpečných šancí jako například ve 38. minutě, to když našel Hrbek nabíhajícího Šafránka, ale jeho střela se mezi tři tyče nevešla. Druhý úder domácím zasadil Vlach tři minuty před odchodem do kabin na poločasovou přestávku - 0:2.

Křesetice svůj výkon v druhé půli zvedly a v 54. minutě se téměř mohli radovat z gólu, nicméně Hrbkova hlavička se do brány nezatoulala, stejně jako jeho střela o minutu později. Na šance bohatou tříminutovku završil v 57. minutě přestřelením prázdné domácí brány Veselý. Ale nemuselo ho to dlouho mrzet, protože se o šest minut dostal na úrovni penalty k opuštěnému míči a prostřelil vše, co mu stálo v cestě - 0:3. To donutilo domácí riskovat, a tak se z pozice stopera vytáhl Suchorebský na střed zálohy a Křesetice začaly na hřišti vládnout. Výsledkem bylo snížení rozdílu na dvě branky v 67. minutě dalekonosnou střelou Martina Zvolánka - 1:3. Netrvalo dlouho a brankář Benda lovil míč ze sítě podruhé, tentokrát se podobnou střelou blýskl Šafránek - 2:3. Tváří v tvář gólmanovi Černovskému se v 72. minutě ocitl Sedláček, jenomže nezamířil přesně, a tak se domácí mohli za třináct minut radovat z vyrovnání, když přímí kop uklidil Suchorebský přízemní střelou k pravé tyči brány hostů - 3:3. Euforie z vyrovnání domácím nevydržela dlouho, po 120 sekundách práskl do míče zpoza šestnáctky Vlach 3:4. Na jeho branku už domácí nenašli odpověď,  a tak po divoké přestřelce putují body do Paběnic.

Branky: 67. Zvolánek, 69. Šafránek, 85. Suchorebský - 20. M. Votava, 42., 87. Vlach, 62. Veselý. Bez karet. Rozhodčí: Oldřich Jonáš. Křesetice: Černovský - Bláha, Suhorebský, Charvát, Rajdl - Ptáčník (64. Vlasák) , Hrbek, Zvolánek, Šafránek - Franc, Veselý Radek. Paběnice: Benda - O. Votava, Blažek, Zeman, Sochr - Sedláček, Fuksa, M. Votava, T. Lupínek - Jan Veselý (80. Blahník), Vlach.