Kutná Hora srovnala skóre brankou v poslední vteřině utkání!

29. srpen 2021, 12:34

Kutná Hora – Fotbalisté Kutné Hory v pátém kole divizní skupiny C přivítali na domácím stadionu v Lorci celek Tochovic. Ačkoliv svěřenci trenéra Jana Holíka v utkání vedli, zisk jednoho bodu jim zajistila až branka z poslední vteřiny zápasu!

Kutná Hora – Tochovice 2:2 (1:1)

Hned v úvodní minutě po zaváhání domácí obrany spálil velkou příležitost ke skórování hostující Matoušek. Na druhé straně se po dlouhém autu do vápna soupeře radovali domácí, když propadlý míč na zadní tyči uklidil do sítě Marek – 1:0. Aktivnější hosté se srovnání skóre dočkali ve 14. minutě po střele Duška z bezprostřední blízkosti – 1:1.

V úvodu druhého poločasu vzal domácím vítr z plachet hostující Sirotek, který zakončil jednoduchou přímočarou akci Tochovic gólovou střelou – 1:2. Domácí ve snaze srovnat nepříznivý stav ponechávali ve druhém dějství okénka v obraně. Nicméně hosté ani jeden z pět brejků nevyužili k brankové pojistce. Za jejich nerozvážnost je krutě potrestal v poslední vteřině zápasu domácí Zelenka, který po standardní situaci hlavou usměrnil míč mimo dosah brankáře Berana – 2:2.

Trenér Kutné Hory Jan Holík viděl zápas takto: „Povedl se nám vstup do utkání, brzy jsme dali úvodní branku. Hra byla následně vyrovnaná, hostům se ale podařilo skóre otočit. My jsme za nepříznivého stavu riskovali a hosté mohli do otevřené obrany rozhodnout třetím gólem. Nakonec jsme v nastavení vyrovnali,“ oddychl si a navázal: „Remíza na domácím hřišti je pro nás ztrátou, nicméně po průběhu zápasu je spravedlivá, tak to musíme brát,“ uzavřel.

Branky: 3. Marek, 94. Zelenka – 14. Dušek, 47. Sirotek.

Rozhodčí: Kvaček – Depeš, Schmeiser. Žluté karty: Malý, Saulich, Veselý, Marek – Vašek, Dušek, Matoušek, Matějka. Diváků: 135.

Kutná Hora: Malý – Marek, Bílek (23. Cimr) Franc, Nekvinda – Saulich, Veselý, Wolf, Pleva, Zelenka – Křelina (56. Exner). Trenér Jan Holík.

Tochovice: Beran – Pazderník (76. Mourek), Balík, Jendruščák (85. Vokurka), Sirotek, Vašek, Dušek, Janů, Benda, Čížek, Matoušek (90. Matějka). Trenér Marek Zárybnický.