Kutná Hora vrátila Čáslavi podzimní porážku a v derby vybojovala důležité tři body

8. červen 2014, 13:13
(aktualizováno: 8. červen 2014, 13:13)

Kutná Hora - V předposledním kole krajského přeboru 2013 - 2014 na sebe v Lorci narazili dva zástupci Kutnohorska v této soutěži: Na hřiště Sparty Kutná Hora zavítali starší dorostenci FK Čáslav. V podzimním zápase vyhrála domácí Čáslav 3:1 a i tentokrát se radovali domácí:

Kutná Hora - Čáslav 5:3 (2:1)

Domácí nastoupili do zápasu raketově. Hned po rozehrání se Antoš prodral středem obrany a otevřel skóre - 1:0. Hosté se nemohli dostat do tempa, ze střední vzdálenosti to zkoušel několikrát Šmatlán, větší příležitosti si ale připravila Sparta: Ve 23. min. Nekvinda zatáhl míč po levé straně, vrátil ho a Černohlávkova tvrdá rána z "druhé vlny" prošla do sítě - 2:0. Ve 33. min. gólman Gajdošík skvěle zlikvidoval další příležitost Antoše, ve 37. min. se hosté dostali kontaktním gólem zpět do zápasu: Po centru ze standardky se z úhlu prosadil Macháček - 2:1. Ještě před přestávkou mohli Kutnohoráci své vedení pojistit: Po nesmyslné rozehrávce obrany hostů do svého vápna se míče zmocnil Antoš, odcentroval a Černohlávek tvrdou hlavičkou orazítkoval jen tyč.

Také druhou půli začali lépe domácí: Ve 48. min. Hanouskův trestný kop hlavou tečoval Hájek a míč skončil v síti - 3:1. Po sérii rohových kopů Sparty Michálek napálil tvrdou ranou jen tyč čáslavské brány, místo toho přišel další kontaktní gól hostů: Havránek si na velkém vápně dělal co chtěl a nakonec míč uklidil k tyči - 3:2. Kutná Hora se vytasila s rychlou odpovědí, když Antoš brzy po rozehrání upravil na 5:2. Několik dalších šancí domácí neproměnili nebo je pochytal gólman Gajdošík. Ten v 61. min. ustál dvě dorážky zblízka, v 66. min. obrana nezastavila Šestáka, který šel na čáslavskou bránu sám, ale gólman opět svůj tým podržel. V 70. min. Gajdošík vychytal i Antoše, kterého vysunul Černohlávek. V 72. min. hosté vykřesali naději, když Kokeš přes obránce dokázal balón dostat sítě Sparty - 4:3. Poslední slovo měl Antoš, kterému u pátého gólu asistoval opět Černohlávek - 5:3.

Třemi body Kutná Hora zachránila dorostenecký krajský přebor i pro příští ročník. "Přestože jsme měli před zápasem nejvíce vstřelených branek v soutěži - 93, báli jsme se ještě v předposledním kole o záchranu," ulevil si kutnohorský trenér Zdeněk Knap. "Pro nás to byla důležitá hra o dvanáct bodů, navíc v derby, které je vždy o něco více emotivní," upozornil a dodal: "Rozhodčí byli naprosto fér, kombinačně hráli naši borci velice dobře, vyzdvihl bych hru Františka Černohlávka a Milana Antoše." Domácí kromě vstřelených branek ještě dalšími několika šancemi pohrdli. "Rozhodnuto mělo být do 30. minuty, v prvním poločase jsme napočítali dalších pět šancí, podobně i ve druhé půli. Vítězství je zasloužené, už se nemusíme bát. Do Mnichova Hradiště za týden pojedeme na výlet," uzavřel.

Hru hostů určitě ovlinil brzký gól v jejich síti. "Byla znát vyspělost hráčů Kutné Hory, kteří nastoupili prakticky v kompletní sestavě ročník 1995," uvedl čáslavský trenér Radek Dobrý. "Naše mladé mužstvo je složené prakticky z mladších dorostenců a to se projevilo v předfinální fázi," upozornil a dodal: "Kutná Hora spálila velké množství šancí, některé pochytal i brankář, zaslouženě ale vyhrála."

Branky: 1., 54., 79. Antoš, 23. Černohlávek, 48. Hájek - 37. Macháček, 53. Havránek, 72. Kokeš. Rozhodčí: Bekešský - Baroch, Semirád. ŽK: Antoš, Nekvinda, Černohlávek - Richard, Lebduška. Kutná Hora: Karban - Michálek, Kruliš, Šmidrkal, Krombholz - Hanousek (75. Jiroudek), Šesták, Hájek, Nekvinda (82. Vojáček) - Antoš (88. Pudil), Černohlávek. Trenér Zdeněk Knap. Čáslav: Gajdošík - Macháček, Bilinkiewicz (59. Lebduška), Richard, Malina (59. Basl) - Toman, Zoufalý, Šmatlán (84. Masopust), Smutný (46. Havránek) - Rolenec (57. Kokeš), Kareš. Trenér Radek Dobrý.