Kutnohorská Sparta na domácí půdě vyválčila bod, Melechovský neproměnil penaltu

12. srpen 2012, 19:17
(aktualizováno: 12. srpen 2012, 19:19)

Kutná Hora – Fotbalisté kutnohorské Sparty při svém prvním vystoupení v divizní sezóně přivítali celek Lhoty pod Libčany. Domácí musí být nakonec spokojeni se ziskem jednoho bodu, když skóre vyrovnali šest minut před koncem.

Kutná Hora – Lhota pod Libčany 1:1 (0:0)

První dějství zápasu příliš divizní fotbalové kvality divákům nenabídlo. Hosté ohrozili Šimonovu branku v úvodních pětačtyřiceti minutách pouze jednou. Ve 13. minutě dokonce vstřelili branku, ovšem ta nebyla uznána pro předchozí postavení mimo hru střílejícího Jiříka.

Domácí se k výraznější příležitosti propracovali až po půl hodině. Na centr Urbana z pravé strany číhal na malém vápně zcela osamocený Auer, míč z první ovšem ke smůle kutnohorské Sparty netrefil vůbec přesně.

Sedm minut po zahájení druhého poločasu si v souboji o míč s Melechovským počínal neobratně Drapáč a svého soupeře fauloval. Jelikož se tak událo v pokutovém území následovala penaltu. Tu ale Melechovský neproměnil!

Ve druhé půli prakticky neškodní hosté se v 78. minutě radovali z vedení. Friedl vyslal na Šimona nákop ze strany, kutnohorskému brankáři míč ale zaplaval a vypadl mu z rukou, čehož využil dobíhající Jiřík a doklepl balón do prázdné brány – 0:1.

Domácí se ovšem nevzdali a šest minut před koncem srovnali stav skóre, kdy se střelou z hranice velkého vápna prosadil střídající Kozel – 1:1. Chvíli před koncem mohli fotbalisté Sparty dokonat obrat. Stoper Jeníček však z trestného kopu ze dvaceti metrů mířil těsně nad.

Trenér kutnohorské Sparty Radim Truksa nebyl po utkání příliš spokojen: „Naše premiéra nedopadla podle našich představ. Chtěli jsme do sezóny vstoupit vítězně, což se nepodařilo,“ uvedl Truksa a pokračoval: „Nakonec po tom průběhu, kdy jsme dostali na konci zápasu branku, jsme stihli ještě vyrovnat, za což můžeme být rádi,“ oddychl si.

„Myslím si ale, že celý zápas se z naší strany nedá hodnotit kladně, protože jsme z jediné střely na bránu dostali gól. My jsme nedokázali proměnit ani pokutový kop, a to se potom těžko vyhrává,“ uzavřel Radim Truksa.

Branky: 84. Kozel – 78. Jiřík.

Žluté karty: Skokan, Auer, Wolf – Drapač. Rozhodčí: Ulrich – Moudrý, Teleba. Diváků: 315.

Kutná Hora: Šimon – Skokan, Mach, Jeníček, Filipec – Urban, Wolf, Růžička, Vančura (82. Tomíšek), Auer (76. Kozel) – Melechovský (65. A. Schwarz). Trenér Radim Truksa.

Lhota pod Libčany: Martinovský – Král, Drapač, Kábrt, Friedl – Krátký, Hrabik, Hegr, Bednář – Polyakov (46. Michálek), Jiřík. Trenér Josef Petera.