Kutnohorské rezervě výrazně pomohly individuální chyby brankáře Malína

18. květen 2013, 19:34
(aktualizováno: 18. květen 2013, 19:54)

Kutná Hora - Po středeční prohře v Malešově nastoupili fotbalisté Sparty Kutná Hora B v dalším kole okresního přeboru doma. Vedoucí tým tabulky přivítal soupeře z předměstí - Sokol Malín.

K. Hora B - Malín 3:1 (3:0)

Úvodní minuty nabídly oběma celkům podobné příležitosti: Nejprve se do vápna hostů prodíral Hulman, jenže z nadějné příležitosti vytěžil jen rohový kop. Na druhé straně L. Kraus vysunul Pilaře, který na Korejtka postupoval z levé strany, ovšem ani z této šance gól nepadl. K brankám domácím pomohl gólman Staš, který si vybral slabší chvilky od 24. min.: Nejprve vyběhl daleko ze své brány, jenže Kopecký byl u míče dříve a poslal mu ho do sítě - 1:0. Blízko vyrovnání byl ve 30. min. J. Kročák, který po rozehraném rohu tvrdou ranou napálil jen břevno. Ve 35. min. Staš opět dvakrát nejistě vyběhl z brány: Poprvé stačil společně s obranou nebezpečnou situaci uhasit, podruhé mu Hulman poslal míč po zemi k tyči - 2:0. Aby toho nebylo pro Malín málo, ve 37. min. Kopecký vrátil balón za vápno volnému Královi, jehož ránu Staš zastavit nedokázal - 3:0.

Malínští se nevzdali a ve druhé půli se snažili o korekci výsledku. Příležitostí si vytvořili dostatek, což pak o to, ale žádná se neujala. Vojtíšek z vyložené šance trefil jen gólmana Korejtka, před tím po rohovém kopu Štoček opět rozezvučel břevno kutnohorské brány. V 76. min. Staš nedovolil Královi zvýšit vedení domácích, jeho střelu vytáhl na roh. V 88. min. Rumpli vysunul Melezínka, jehož pohotové zakončení skončilo na brankové konstrukci tentokrát hostující brány. Malínští se dočkali alespoň čestného úspěchu v závěru utkání, když Korejtko neudržel míč a Rathauz jeho zaváhání dokázal také potrestat - 3:1.

Po středeční prohře v dohrávce v Malešově Kutná Hora B potřebovala vyhrát. "První poločas jsme odehráli tak, jak bych si představoval," chválil svůj tým trenér kutnohorské rezervy František Onderka. "Ve druhém poločase kluci hráli hlavně na to, abychom nedostali gól. Bohužel jsme ho dostali. I tak ale tři body bereme," prohlásil.

Kutnohorské rezervě hodně pomohly chyby brankáře v prvním poločase. "To se ale stane každému, přispěla i přemotivovanost," mávl rukou malínský trenér Tomáš Vojtíšek. "Bohužel ale nedáme šance, kterých si připravili dostatek. To byl rozdíl mezi námi a Kutnou Horou, která z příležitostí dokázala skórovat," dodal k zápasu.

Branky: 24. Kopecký, 35. Hulman, 37. Král - 89. Rathauz. Rozhodčí: Luboš Vala. ŽK: Čunderlík, P. Štoček. K. Hora B: Korejtko - O. Nedvěd, M. Šváb, M. Procházka, T. Pospíšil - Kopecký, Král, Krupička, Fajfr (46. Rumpli) - Hulman (65. Melezínek), Lebeda (65. Černý). Trenér František Onderka. Malín: Staš - Hylský, Novotný, P. Štoček, Čunderlík - Růžička, Rathauz, L. Kraus, J. Kročák (80. P. Kraus) - O. Vojtíšek, Pilař (46. Husa). Trenér Tomáš Vojtíšek.