Kutnohorsko bude mít dvojí zastoupení v krajském finále

9. duben 2010, 09:25

Nové Dvory - První zápasy v roce 2010 sehrály ve středu i žákovské výběry Okresního fotbalového svazu. Zatímco kutnohorský tým U-12 si bez ohledu na výsledek středečního střetnutí s Nymburkem už dříve zajistil postup do krajského finále, družstvo U-13 potřebovalo svého soupeře porazit.

U-13: K. Hora - Nymburk 3:0 (1:0)

Od první minuty si borci z Kutnohorska udržovali územní převahu, svého soupeře převyšovali kombinací a fotbalovostí. V 11. min. Škodákův roh přistál na hlavě volného kapitána Pipka - 1:0. Obraz hry se nezměnil ani v dalších minutách prvního poločasu, pojistit vedení OFS Kutná Hora mohl opět Pipek, ovšem jeho střela zblízka byla sice pohotová a tvrdá, nikoliv však přesná.

Hned po změně stran Škodák poslal trestný kop na zadní tyč, ovšem Beneš na balón hlavou nedoskočil. Nymburští začali být daleko nebezpečnější v brejcích, Heppner ve 46. min. vysunul Zápotockého, proti kterému daleko z brány vyrazil Ronovský a balón mu ukopl. Vzápětí se domácí dočkali uklidňující branky, když Šmidrkal křížnou střelou pálil k tyči - 2:0. Aktivní Pipek o pár vteřin později třetí branku nepřidal: Obešel sice i gólmana, ale dostal se do těžkého úhlu a balón z jeho kopačky zastavila tyč. V 50. min. skončil Zápotockého pokus vedle kutnohorské branky, o pět minut později po Pipkově trestném kopu Šmidrkal stanovil konečný výsledek - 3:0. Na něm už nic nezměnil ani brejk nymburského Heppnera v samotném závěru.

Kutnohorští splnili cíl, kterým byl postup do krajského finále. Navíc se prezentovali kvalitním fotbalem. "V týmu jsou kluci i z menších oddílů a když se dají dohromady s fotbalisty, kteří trénují více a pravidelněji, je to hned znát," podotkl kouč výběru U-13 Libor Petříček.

Do čtyřčlenného krajského finále tým U-13 OFS Kutná Hora nastoupí 5. května v Berouně, mužstvo U-12 sehraje své krajské finále v Čáslavi 28. dubna.

Branky: 11. Pipek, 46. Šmidrkal. Rozhodčí: Rynda. ŽK: Kubálek (N). OFS Kutná Hora: Ronovský (Čáslav) - Albrecht (Sázava), Basl (Čáslav), Polesný, Turkovský (K. Hora) - Šmidrkal (Čáslav), Jelínek (Čáslav), Beneš (Rataje n. S.), Pipek (Čáslav) - Škodák (Tupadly), Míča (K. Hora). Střídali Tancer (Rataje n. S.), Piskač, Bartoš (Sázava). Trenér Libor Petříček. OFS Nymburk: Kracík - Kubálek, Vohr, Pohorský, Kočandrle - Sandholz, Liebelt, Brzobohatý, Roza - Heppner, Zápotocký. Střídali Gajdasz, Mareš, Zeman. Trenér Josef Košvanec.

U-12: OFS Kutná Hora - OFS Nymburk 3:1 (1:0)

Branky: 26. Brůža, 46. Smetana, 56. Pavlík - 50. Gajdasz. OFS Kutná Hora: Koubský (Čáslav), Komma (Čáslav), Fuxa (Čáslav), Plíhal (Čáslav), Smetana (Čáslav), Marek Štěpánek (K. Hora), Martin Štěpánek (K. Hora), Puchoň (K. Hora), Suchomel (K. Hora), Brůža (K. Hora), Jelínek (Záboří n. L.), Matěj Mikš (Záboří n. L.), Martin Mikš (Záboří n. L.), Balog (Sázava), Bartoš (Sázava), Pavlík (N. Dvory), Vinický (Rataje n. S.), Mikyska (Žleby), Stieber (Tupadly). Trenér František Onderka.