Kutnohorští bodovali a tím se definitivně zachránili v divizi i pro příští sezonu

16. červen 2016, 21:29

Kutná Hora - Fotbalisté Sparty Kutná Hora předehrávali poslední zápas divizní sezony 2015 - 2016 ve čtvrtek doma. Aby se nemuseli ohlížet na výsledek sobotního zápasu Suchdol - Ústí n. O., potřebovali k jistotě záchrany získat v utkání s Dvorem Králové n. L. alespoň jeden bod:

Kutná Hora - Dvůr Králové n. L. 2:0 (1:0)

První poločas se většinou odehrál na polovině hostů, ovšem útočné výpady Šindeláře k úspěchu nevedly. Šindelávy střely buď minuly bránu a nebo trefil nohy gólmana Matuly. V 16. min. Regner vysunul Váchu, ten nastřeleným centrem hledal Maxu, který však před bránou nedosáhl. Hosté se před Ptáčka dostávali jen zřídka, ovšem dokázali pořádně zahrozit. Zejména Fejk - nejprve pálil do nohou kutnohorského gólmana, ve druhém případě zkoušel ve vápně ještě přihrávat a potřetí jeho střelu kryl Ptáček. Ve 24. min. se Šindelář dostal za obranu, Kruliš si při jeho zastavování pomohl faulem a byl vyloučen. Domácí se dočkali až těsně před koncem, kdy po standardní situaci Urban dlouhým míčem našel Skokana, který gólmana Matulu překonal hlavou - 1:0.

Také ve druhém poločase se hrálo spíše před bránou Dvora Králové, ovšem domácí se gólově prosadit dlouho nedokázali. Některé dobré náznaky nedotáhli, střely Šindeláře se také neujaly a tak klid na sparťanské kopačky přinesla až 77. min., kdy si na zadní tyči počkal na rohový kop Schwarz a bez problémů prostřelil gólmana Matulu. Pak ještě v 82. min. zbytečně vzplály emoce, které zacloumaly i s Mandutzem a ten byl po potyčce s Vitebským vyloučen. A když v 87. min. gólman Ptáček vytáhl nad břevno utěšenou ránu Vaníčka ze střední vzdálenosti, skončil zápas vítězství Kutné Hory 2:0.

"Utrápené vítězství," ulevil si trenér Kutné Hory Jan Holík. "První červená karta možná ovlivnila i celkový obraz hry," upozornil a vysvětlil: "Sice jsme kombinovali, ale bez vyložených gólových šancí." Kutné Hoře naopak pomohl první gól do šatny. "Ten nás uklidnil, ve druhém poločase jsme hru kontrolovali a ke konci jsme měli spoustu šancí, které jsme opět neproměnili. Vítězství je ale důležité, abychom si soutěž zajistili i pro příští sezonu. Pro dnešní utkání jsme proto měli cíl jakoliv bodovat a to jsme splnili bez ohledu na předvedenou hru," uvedl kouč.

Kutnohorští fotbalisté si nyní užijí zaslouženou dovolenou a k prvnímu tréninku letní přípravy se sejdou v pondělí 11. července.

Branka: 45. Skokan, 77. Schwarz. Rozhodčí: Klupák - Krupka, Kyncl. ŽK: Vácha, Antoš - Vitebský. ČK: 82. Mandutz - 24. Kruliš. Diváků: 150. Kutná Hora: Ptáček - Skokan, A. Schwarz, Franc, Mandutz - Vácha (80. Šesták), Wolf (39. Antoš), Regner, Urban (70. Nekvinda) - Šindelář (76. Pago), Maxa (84. Zelený). Trenér Jan Holík. Dvůr Králové n. L.: Matula - Tomeš (82. J. Vaníček), Kruliš, Rejl, Pavlásek - Fejk (57. Vitebský), O. Vaníček, Voldán, Hák (57. Podolník), Otradovský (67. Hruška) - Janouch (69. Vágner). Trenér Pavel Matějka.

1 Ol. H. Králové 28 22 1 3 2 72:15 72
2 Živanice 27 17 3 1 6 67:30 58
3 Vysoké Mýto 28 13 3 3 9 50:40 48
4 Admira Praha 27 12 4 5 6 39:34 48
5 Pěnčín-Turnov 28 13 4 0 11 52:51 47
6 Dvůr Králové 28 12 4 2 10 61:41 46
7 Letohrad 27 14 0 1 12 53:45 43
8 Kutná Hora 28 13 0 2 13 43:47 41