Kutnohorští fotbalisté doma rozdávali body, s posledním Český Brodem pouze remizovali

19. září 2010, 19:49
(aktualizováno: 19. září 2010, 20:07)

Kutná Hora – Fotbalisté SK Sparta ČKD Kutná Hora přivítali v sedmém kole krajského přeboru na domácím hřišti poslední celek tabulky – SK Český Brod. Po matném výkonu domácích hráčů si hosté odvážejí z Lorce bod za remízu 2:2.

Kutná Hora – Český Brod 2:2 (1:1)

Úvod střetnutí vyšel hostům z Českého Brodu dokonale. Nedorozumění Vojt. Vančury s Kozlem využil dotírající Hubáček, který vlétl do Kozlova odkopu tak vehementně, že odražený balón skončil přesně v horním růžku Stoupovy svatyně – 0:1. Domácí inkasovaná branka notně zaskočila a v první půli divákům mnoho fotbalových momentů nenabídli. Výjimkou byla 24. minuta, kdy sérii narážeček zakončil J. Vančura střelou z hranice šestnáctky těsně mimo. Ve 31. minutě se ale kutnohorští fotbalisté dočkali vyrovnávací branky, když přesný centr Černohlávka z pravé strany zužitkoval gólovou hlavičkou Luňáček.

Obraz hry se výrazně nezměnil ani ve druhém dějství. Domácí hrozili především ze standartních situací. V 56. minutě Linhartův centr z rohového kopu trestuhodně nevyužil na malém vápně osamoceně hlavičkující Luňáček. O šest minut později další Linhartův nákop usměrnil Klička znovu těsně mimo tři tyče. Vedoucí branky se Kutnohorští dočkali v 82. minutě: Míč po Luňáčkově centru vyrazil brankář Doubek jen před sebe a dobíhající Růžička s přehledem otočil skóre zápasu – 2:1. Radost domácích ale netrvala dlouho. V 84. min. si na Štefančíkův přesný pas naskočil nekrytý Kulvajt a srovnal  – 2:2. O dvě minuty později sahali hosté dokonce po třech bodech. Po rohovém kopu zapomněla domácí obrana na Křelinu, který z hranice malého vápna olízl břevno Stoupovy brány.

„Určitě postavení Českého Brodu neodpovídá tomu, kde by toto mužstvo mělo být,“  upozornil trenér Kutné Hory Radim Truksa a pokračoval: „Dnes jsme viděli, že se nejedná o špatné mužstvo. Doposud prohrávali většinou pouze o gól, takže se nejedná o odevzdané mužstvo, které by pokaždé dostávalo pět branek.“

Z výkonu svých svěřenců nebyl trenér Radim Truksa příliš nadšený: „My jsme dnes podali svůj nejhorší výkon na domácím hřišti. Ani první, ani druhý poločas nám nic nefungovalo. Asi bychom si s takovýmto výkonem vyhrát nezasloužili,“ uvedl Truksa a doplnil: „Když už jsme v 82. minutě dali na dva jedna, tak je veliká škoda, že už jsme to nedokázali dohrát dokonce. Nechat si dát hned za minutu na dva dva, to je trestuhodné,“ zlobil se.

V dalším kole zavítají fotbalisté Kutné Hory do Nového Strašecí: „Soupeř je na čele tabulky, ale my jsme se dnešním zápasem dostali v tabulce pravdy na mínus tři body, takže potřebujeme body získat někde venku. Určitě tam nepojedeme odevzdaně a zkusíme v Novém Strašecí nějaké body získat,“ poznamenal k příštímu zápasu.

„Bod z dnešního zápasu je zasloužený. Navíc jsme mohli dokonce vyhrát,“  hodnotil střetnutí trenér Českého Brodu Viktor Pařízek a dodal: „Hráli jsme opravdu dobře, takže jsem spokojený.“

Branky: 31. Luňáček, 84. Růžička - 10. Hubáček, 86: Kulvajt.

Žluté karty: Černohlávek – Lehovec, Hubáček, Skála.

Rozhodčí: Vilhelm – Košťálek, Navrátilová.

Diváků: 145.

Kutná Hora: Stoupa – Skokan, Klička, Vojt. Vančura, Linhart – Černohlávek, Růžička, J. Vančura, Kozel (69. Filipec) – Luňáček, Vodička (67. Auer). Trenér Radim Truksa.

Český Brod: Doubek – Dvořák (33. Skála), Margolius, Mašek, Kratochvíl – Hubáček, Kopecký, Křelina, Lehovec – Kulvajt (90. Kozlíček), Štefančík. Trenér Viktor Pařízek.