Kutnohorští fotbalisté podlehli na domácím hřišti Berounu

14. duben 2018, 12:44

Kutná Hora – Fotbalisté Kutné Hory v dalším kole krajského přeboru na domácím hřišti přivítali celek Berouna. O osudu utkání rozhodla jediná branka hostí ze šedesáté minuty.

Kutná Hora – Beroun 0:1 (0:0)

První poločas příliš šancí ke skórování nenabídl. Hosté sice častěji kontrolovali míč, do vážnějšího zakončení akce se ale nedostali. Domácí zahrozili po půlhodině hry. Nekvinda našel za obranou Berouna Hradílka, ten ale svoji ránu nasměroval pouze do nohou hostujícího brankáře. To ovšem bylo ze strany domacích vše. Do konce zápasu se již do vážnější situace před brankou Berouna nedostali.

Ve druhém poločase tak zahrozili hosté. V 55. minutě nabídl Filipec chybnou rozehrávkou míč hostům. Horel se najednou zjevil sám před brankářem Malým. Ten ale domácí tým skvělým zákrokem podržel. Za dalších pět minut se ale již skóre měnilo, když se před brankou Kutné Hory prosadil berounský Krůta – 0:1.

Domácím se v té době nedařila rozehrávka a nebyli schopni s míčem u kopaček opustit vlastní polovinu. To hosté stihli do konce zápasu ještě dvě branky, ale ani jednu pomezní rozhodčí neuznal pro ofsajd. Tato skutečnost ale již nic nezměnila na tom, že si Beroun odvezl z Lorce všechny tři body.

„Musíme si přiznat, že spolu s týmem Lhoty se proti nám postavil nejlepší soupeř. Bohužel my jsme dnes nepodali optimální výkon,“ uvedl trenér kutnohorské Sparty Radek Kulhánek. „Myslím si, že se na nás projevilo posledních pětadvacet minut z minulého zápasu v Novém Strašecí, kdy na nás ležela deka. Náš výkon nebyl kvalitní,“ přiznal Kulhanek.

„I když nám do utkání přišli hráči, kteří před čtrnácti dny podali velmi dobrý výkon. Bohužel Filipec po antibiotikách vydržel na hřišti jen pětapadesát minut. Byli jsme málo produktivní v útoku. Bohužel jsme jednu branku inkasovali,“ mrzelo Radka Kulhánka.

Mladý kolektiv je hodně na dně. Přemýšlíme co s tím. Naše cesta za záchranou bude hodně těžká,“ uvědomuje si trenér kutnohorského týmu. „Do konce soutěže zbývá devět kol. Musíme bodovat s někým jiným. Jedná se o druhou porážku ze tři kol na domácí půdě. To je velmi znatelné. Pokud nepřivezeme body ze hřiště soupeře, tak budeme ve velmi těžké a složité situaci,“ uzavřel.

Branka: 60. Krůta.

Rozhodčí: Suchý – Němeček, Mansour. Žluté karty: Piskač, Filipec – Markvart. Diváků: 80.

Kutná Hora: Malý – Matoušek, Bílek, Franc, Filipec (58. Saulich) – Semrád – Marek, Piskač (72. Wolf), Nekvinda – Kulhánek (55. Cimr) – Hradílek. Trenér Radek Kulhánek.

Beroun: Hosnédl – Král, Markavart, D. Počta, Rigo – Krčma, Pipiška, J. Počta, Sklenář (92. Vávra) – Horel, Krůta. Trenér Petr Podzemský.

1 Horky n. J. 20 14 1 1 4 50:21 45
2 Poříčí n. S. 21 12 3 2 4 43:30 44
3 Libiš 20 12 1 2 5 50:28 40
4 Sp. Příbram 20 11 2 1 6 52:28 38
5 Lhota 20 12 0 2 6 46:27 38
6 ČL Beroun 21 12 0 0 9 44:39 36