Kutnohorští žáci porazili Spartak

6. září 2009, 00:18

Kutná Hora - Starší a mladší žáci Sparty ČKD Kutná Hora v sobotu dopoledne sehráli další zápasy krajského přeboru. Soupeřem jim byly celky Spartaku Příbram.

K. Hora - Sp. Příbram 2:0 (2:0)

Starší žáci zabrali a potvrdili domácí středeční vítězství 5:1 s Čelakovicemi. "S výsledkem jsme spokojení, dnes asi lepší nevyhrál. Spíše šťastnější," připustil kutnohorský trenér Roman Výborný a dodal: "My jsme byli produktivní, z minima šancí jsme dvakrát skórovali. Hosté byli určitě fotbalovější. Body ale určitě bereme."

Branky: 23. Filo, 32. Baroch. Rozhodčí: Martin Železný. Kutná Hora: Lenc - Pudil, Nekvinda, Slabý, Jiroudek - Michálek, Šesták, Baroch, Hájek - Filo, Jarůněk. Trenér Roman Výborný.

K. Hora - Sp. Příbram 1:0 (1:0)

Do 10. min. byla hra poznamenána spoustou nepřesností a vzájemného oťukávání se. Poté hosté srazili centr domácího Jenčíka na roh a z jeho následného rozehrání Šlejmar našel Škrobáka, jeho vyraženou střelu dorazil Lodinský 1:0. Hned po rozehrání se hosté dostali až k brance, kde jejich šanci domácí odvrátili na roh.Z něj hosté před brankou pěkně domácím zatopili, ale bez dosažení branky. V 16. min. se situace opakovala, ale hlavička hostů skončila vedle branky. V 18. min. Jenčík vysunul Marka Štěpánka a jemu branku z kopačky sebral vyběhnutím brankář hostů. Ve 21. min. střelu z úhlu od Martina Štěpánka brankář hostů chytil a hned ve 22. min. vysunul Lodinský Marka Štěpánka, který šel sám na branku, ale brankář šanci vyběhnutím zmařil.

Hned na začátku druhého poločasu střelu hostí vyrazil Jeřábek na roh a totéž se opakovalo v min. 35. Ve 37. min. kopal domácí Růžička přímý kop, ale z něj zůstalo jen u závaru před brankářem.Ve 39. min. Marek Štěpánek vysunul bratra Martina, který po úniku střílel nad branku hostů. Poté si domácí vybrali dost velký oddychový čas, kdy si opravdu koledovali o branku ze strany hostů. Tuto "černou" asi patnáctiminutovku příjemně narušili jen akcí ze 45. min., kdy Kraus přihrávkou rozběhl Marka Štěpánka, ten vyslal do brejku Lodinského, ovšem jeho slibný náskok bek hostí stačil ještě odvrátit na roh. Z něho domácí nic nevytěžili. V 54. min. hosté zahrozili poslední střelou, kterou Jeřábek zlikvidoval. Posledních pět minut patřilo pevně domácím. V 58. min. Kraus rozběhl přihrávkou Šlejmara, ten vysunul do brejku Martina Štěpánka, brankář včasným vyběhnutím mimo velké vápno akci zastavil. V 59. min. kopal roh Šlejmar a Piskač krásnou hlavičkou orazítkoval spojnici branky. V 60. min. Růžička vysunul Cypra, ten však brejk zakončil střelou vedle.

Společný názor na utkání trenérů Jenčíka a Krause: "Tak hlavně nás těší první získané body. Herně a na množství šancí jsme byli lepším týmem. Ovšem asi patnáct minut druhého poločasu jsme se právem o výsledek obávali, protože naši kluci přestali úplně hrát, hlavně běhat. Tady vidíme hodně velkou rezervu ve fyzické kondici některých hráčů. Teď bude na nich, jak se poperou s tréninkovou zátěží, protože se na fyzičku právem zaměříme."

Branka: 10. Lodinský. K. Hora: Jeřábek – Turkovský, Růžička, Kraus, Bláha,Šlejmar, Štěpánek Marek, Štěpánek Martin, Škrobák (41. Piskač), Lodinský (50. Cypra), Jenčík.

Znovu tu připomínáme, pokud víte o nějakém šikovném fotbalistovi, který se narodil v roce 1997 – 98 a má chuť hrát fotbal, přiveďte ho k nám, jeho přítomnost bude vítaná.