Luňáček připravil Mnichovu Hradišti první jarní prohru

18. duben 2010, 19:55

Kutná Hora - V rámci 21. kola I. A třídy - skupina D na sebe v Lorci narazili soupeři, kteří na jaře dosud nepoznali hořkost porážky: Stoprocentní domácí Sparta ČKD Kutná Hora hostila Mnichovohradišťský SK, který sice neprohrál, ale v posledních dvou zápasech remizoval v Uhlířských Janovíicích 0:0 a naposledy doma s FC Zenit Čáslav B 1:1.

Kutná Hora - Mnichovo Hradiště 1:0 (1:0)

Domácí zápas rozehráli výborně. Soupeře prakticky nepustili na svou polovinu a ze svého tlaku si vynutili několik šancí a standardních situací. Už ve 2. min. chybnou rozehrávku hostů zachytil Luňáček, hlavou vysunul Kozla, jehož klička gólmanovi byla ale až příliš dlouhá. V 15. min. se po pravé straně probil do šestnáctky hostů Skokan, uvolnil Jak. Vančuru, který ale svou střelu dobře nezamířil a míč skončil v náručí gólmana Moce. Ve 25. min. se už Kutná Hora dočkala: Po akci po levé straně následoval přesný centr Kozla a úplně volný Luňáček měl dostatek času svou hlavičku zacílit do protipohybu gólmana - 1:0. Ve 30. min. mnichovohradišťská obrana srazila dobrý Linhartův trestný kop na roh a Kutnohorští mohli do kabin odcházet spokojeni.

Zdánlivě snadý zápas se ale ve druhé půli změnil ve strach o výsledek. V prvních pěti minutách se dvou stoprocentních šancí dostal Pekař: Po prvním brejku už hosté zvedali ruce, ovšem Pekařovo zakončení se odrazilo od tyče a Vavřina míč sebral, ani ne za minutu se Pekař znovu dostal až před gólmana a naštěstí přestřelil. Dvě jasné šance hostů jakoby Spartu přibrzdily a ta se prakticky jen soustředila na obranné odkopy. Po ruce Zajíčka měl příležitost jen Linhart z trestného kopu z hranice šestnáctky, ze kterého vytěžil jen roh. V 84. min. se M. Šváb protáhl do pokutového území, ovšem místo střely volil kličku a následnou střelu Vančury vyrazil gólman Moc. V závěrečných vteřinách hosté zahrávali ještě roh a když gólman Vavřina stáhl míč do koše, hráči i diváci si mohli zhluboka oddechnout.

Také trenér Kutné Hory Radim Truksa viděl dva rozdílné poločasy. "Ten první se nám povedl, soupeře jsme k ničemu nepustili. Hráli jsme na polovině hostů, které jsme dostali pod tlak. Z naší strany tam bylo hodně zakončení, napadání - všechno jak má být," chválil za první dějství svůj tým. S druhým poločasem už to ale bylo horší. "Druhý poločas jsme odehráli špatně, soupeř měl v prvních pěti minutách dvě čisté šance," uvědomuje si Radim Truksa, podle kterého se Kutné Hoře začátky druhých poločasů nedaří často. "Musím také vyzdvihnout výkon Mnichova Hradiště, které ve druhé půli hrálo opravdu dobře," zakončil.

Branka: 25. Luňáček. Rozhodčí: Asník - Brožek, Fejfar. ŽK: M. Šváb, Kozel - Kovář, Hubač, Pekař, Zajíček, J. Kandáč. Diváků: 130. Kutná Hora: Vavřina - Skokan, M. Tomíšek, Doležal, Linhart - Klička - M. Šváb (90.+1 Vodička), P. Růžička, Jak. Vančura, Kozel (85. J. Kratochvíl) - Luňáček (82. Čálek). Trenér Radim Truksa. M. Hradiště: Jar. Moc - Kučera, Kovář, Zajíček, Sameš - Pekař, Hubač, Krejza, Kraus, M. Lakatoš - J. Kandráč (77. R. Lakatoš). Trenér Pavel Kočí.