Malešov má eminentní zájem o dorostence z Kutné Hory Dominika Nekolu

20. srpen 2011, 19:48
(aktualizováno: 20. srpen 2011, 19:48)

Malešov - Fotbalisté FC Bílé Podolí sehráli poslední přípravné utkání v sobotu na hřišti Malešova. Domácí se chystají na start v dalším ročníku okresního přeboru, Podolští zahájí příští týden boj o body do tabulky I. B třídy - skupina D.

Malešov - Bílé Podolí 2:3 (0:0)

Vyrovnaný poločas moc šancí nenabídl: Za hosty byl asi nejblíže gólu Semínko, jehož ránu z úhlu gólman J. Dastych vyrazil, se svými úniky neuspěli Šálený ani Jelínek. Na druhé straně Malešovští nedotáhli několik nadějných rychlých protiútoků a přečíslení.

Druhý poločas byl o poznání rušnější: Hned na začátku gólman Dastych domácí podržel při narážečce Antoše s Jos. Fejfarem, prakticky hned z protiútoku podolské obraně pláchnul J. Špitálník a svůj únik zakončil po zemi kolem nohy brankáře Berana - 1:0. Hned z rozehrání mohl malešovský kanonýr zvýšit na 2:0, protože mu Beran "namazal", ovšem Špitálník tentokrát nemířil přesně. V 58. min. hosté srovnali: L. Toman načechral oblouček na střed velkého vápna, kde se šikovně uvolnil Antoš a zkušeně poslal míč do sítě - 1:1. Podolští měli přece jen o trochu více ze hry, Šáleného hlavičku po rohovém kopu uklidil do bezpečí Kalfiřt, který stál u tyče. V 68. min. se Podolští dostali přece jen do vedení, když po malé domů brankář Dastych váhal s rozehrávkou, o míč ho připravil Jelínek a ten dokázal jeho zaváhání potrestat - 1:2. O pár minut později bylo ale opět srovnáno: Bukovič z pravé strany poslal nevinný centr do vápna, jenže míče si hostující obrana moc nevšímala a Žídek zakončil pohotově a přesně - 2:2. Nakonec zápas skončil podle papírových předpokladů: Jan Spáčil nejdřív hlavičkoval téměř z malého vápna nad, v 83. min. liknavou rozehrávku Magata a Olivy v obraně Malešova nepotrestal Antoš, protože pálil od tyče do autu. V 88. min. ale Bukovič fauloval Kupku a Jan Spáčil z pokutového kopu stanovil konečný stav na 2:3.

"Na to, v jaké sestavě mužstvo hrálo, jsem velice spokojený," přiznal malešovský trenér Jiří Škramovský a navázal: "Hráči bojovali a to je to, co po nich vyžadujeme především. Přesto, že nám chyběli minimálně čtyři kvalitní hráči, měl tým chuť do hry. Soupeř byl lepší, bylo vidět, že trénuje déle a má naběháno. Také při nás trochu stálo štěstí, my jsme naopak za stavu 1:0 mohli zvýšit. Pokud se nám mužstvo podaří doplnit tak, jak potřebujeme, věřím, že Malešov nebude hrát v okresním přeboru na chvostu tabulky tak, jak to bylo v minulých letech zvykem."

Malešovu chyběli Klečák, R. Špitálník, Lipský. "Pevně věřím, že se dohodneme s Kutnou Horou a z dorostu přijde Dominik Nekola. Máme o něj obrovský zájem, do týmu by nám pasoval a hrozně by nám pomohl," naznačil Jiří Škramovský.

S generálkou trenér Bílého Podolí Bohuslav Šváb spokojený moc nebyl. "Je dobré, když facka přijde před mistráky a že přišla dnes," upozornil a pokračoval: "Klukům nemůžu upřít snahu, fotbalu tam bylo ale opravdu málo. V zápase s Malešov bychom podle mě předvést něco mohli."

Podolští si příležitostí ke skórovaní připravili dost. "V první půli jsme dva góly měli dát a možná by to vypadalo jinak," připustil Bohuslav Šváb, jehož tým k premiéře v I. B třídě 2011 - 2012 vyrazí v neděli do Kondrace. "O sestavě mám téměř jasno, mohla by se blížit té, která nastoupila dnes," naznačil kouč nakonec.

Branky: 50. J. Špitálník, 74. Žídek - 58. Antoš, 68. Jelínek, 88. pok. kop Jan Spáčil. Rozhodčí: Jan Bartoš. Bez karet. Malešov: J. Dastych - Bukovič, Novák, Mrňák, Krásenský - Železný, J. Rejthárek, Oliva, Žídek - J. Špitálník, Kalfiřt. Střídali Magat, Vaňáč. Trenér Jiří Škramovský. B. Podolí: Beran - L. Toman, Semínko, L. Štoček, Svoboda - Jos. Fejfar, Zelený, Trpišovský, Jan Spáčil - Jelínek, Šálený. Střídali Antoš, D. Mužátko, Kupka, Chmelař. Trenér Bohuslav Šváb.