Malešov zopakoval loňské finále a pohár OFS Kutná Hora nepustil z rukou

13. červen 2012, 21:28
(aktualizováno: 13. červen 2012, 21:28)

Nové Dvory - Novodvorský pažit ve středu večer hostil finálové utkání poháru OFS Kutná Hora, ve kterém fotbalisté Sokola Paběnice vyzvali loňského vítěze poháru - SK Malešov. Paběničtí si sice brzy vypracovali dvoubrankové vedení, ovšem o to ještě do přestávky přišli a nakonec prohráli.

Paběnice - Malešov 2:4 (2:2)

Začátek zápasu lépe vyšel paběnickým borcům, kteří přece jen lépe kombinovali a také dávali branky. Už zkraje zápasu se navíc zranil malešovský stoper Vokoun, náhradník Tomáš Černý dorazil až po půlhodině zápasu a tak Malešovští hráli pětadvacet minut v deseti.
Paběnice otevřely skóre ve 13. min., kdy M. Votava po rohovém kopu hlavičkoval parádně k tyči - 1:0. Paběničtí napodobili českou reprezentaci v zápase s Řeky a záhy přidali i druhou branku: Ve 21. min. Železný zbytečně vrátil dlouhý míč na šestnáctku, odkud se bez přípravy parádně trefil k tyči Fuksa - 2:0.

Další minuty ale patřily Malešovu, kterému ke srovnání skóre stačily dvě standardky. Nejprve zahrozil Železn tvrdou ranou, které chyběla větší přesnost. Ve 27. min. ale Jarkuliš usměrnil hlavou do sítě trestný kop Klečáka - 2:1. Ve 36. min. Říha čelil tvrdé ráně Jarkuliše, ovšem ve 42. min. už kapituloval: Po Rejthárkově trestném kopu do sítě hlavičkoval tentokrát Klečák - 2:2.

Téměř celý druhý poločas měl Malešov více ze hry, rozhodující branku si připsal už ve 49. min.: Žídek přetáhl centr z levé strany až na zadní tyč, kam naskakovali dva jeho volní spoluhráči a Jarkuliš hlavou poslal míč od břevna do sítě - 2:3. Vedení mohl Malešovu pojistit Klečák, který si v 63. min. narazil s Antošem, jenže povedenou akci zakončil ranou vedle. Paběničtí s přibývajícím časem svého soupeře přece jen zatlačili a v 85. min. téměř vyrovnali: Fuksa do levé strany vysunul Žáka, po jehož přihrávce pálil tvrdě mezi nohy Dastycha, ovšem malešovský gólman stačil srazit balón na roh. Místo vyrovnání přišla vzápětí čtvrtá branka Malešova: Jedovatou bombu Klečáka Říha jen vyrazil a Papoušek doklepl balón do brány. Gól platil, i když Paběničtí reklamovali ofsajd Papouška.

Paběnice ztratily vedení 2:0, což podle Josefa Říhy není v letošní sezoně poprvé. "Na jaře jsme sehráli hodně podobných zápasů. Vedli jsme a pak jsme z nepochopitelných důvodů najednou přestali hrát. Asi si myslíme, že to dobře dopadne. Přestane nám to fungovat a nemůžeme se dostat ani do hry," uvedl. Za stavu 3:2 měl Fuksa na kopačce vyrovnání, v zápětí ale rozhodl na druhé straně Papoušek. "Ta branka platit neměla, to byl asi ofsajd. Papoušek v něm před dorážkou stál. Ale to se stává," uzavřel Josef Říha.

Malešov se do zápasu dostával pomaleji, nakonec ale obhájil loňský zisk poháru. "Sestavu poznamenaly neúčasti a zranění," připomněl trenér Malešova Jiří Škramovský a navázal: "Jaro se nám nepovedlo a tak jsme si řekli, že bychom rádi vyhráli pohár a zopakujeme loňský rok. To se nám povedlo. Aspoň trochu jsme si spravili za jaro chuť." V poháru se hrálo i osmi tisícovou prémii, podstatná část podle trenéra zůstane v týmu. "V mužstvu zůstane pět tisíc, uděláme si pořádnou rozlučku na celý den," usmíval se a dodal: "Pojmeme to ale sportovně, zahrajeme si tenis, nohejbal. K tomu budeme mít maso, pití."

Branky: 13. M. Votava, 21. Fuksa - 27., 49. Jarkuliš, 42. Klečák, 87. Papoušek. Rozhodčí: R. Pařez - Michal, Kučera. ŽK: T. Lupínek, Fuksa, O. Votava - Kalfiřt, Jarkuliš. Paběnice: M. Říha - Sochr, Blažek, O. Votava, Petrásek - L. Lupínek, M. Votava, Fuksa, T. Lupínek (88. Kunášek) - Altman (72. Sedláček), Žák. Trenér Josef Říha. Malešov: J. Dastych - Nekola, Vokoun (32. T. Černý), Novák, Žídek - Kalfiřt, Papoušek, J. Rejthárek,  Železný (52. M. Antoš) - Jarkuliš, Klečák. Trenér Jiří Škramovský.