Mladíci v dresu kutnohorské rezervy naznačili v Zásmukách své možnosti

28. červenec 2013, 20:28
(aktualizováno: 28. červenec 2013, 20:56)

Zásmuky - Poprvé v letní přípravě sehrál nováček I. B třídy, Sparta Kutná Hora B přátelský zápas. V neděli byla hostem Sokola Zásmmuky, soupeře z I. A třídy. Hosté v sestavě zkoušeli i několik dorostenců:

Zásmuky - K. Hora B 2:3 (1:2)

Úvod zápasu vyšel Spartě skvěle, už ve 4. min. se Menšík protáhl po levé straně do pokutového území a svůj průnik zakončil gólově - 0:1. Domácí odpověděli z trestného kopu z hranice šestnáctky, když se do šibenice Procházkovy brány trefil Čapek - 1:1. Ve zbytku prvního poločasu ještě jednou skórovali Kutnohorští: Po vzdušném souboji na hranici šestnáctky se míč odrazil k volnému Menšíkovi, který si ho připravil a trefil přesně k tyči - 1:2.

Druhý poločas Zásmuky začaly o poznání aktivněji a to jim přineslo i příležitosti: Dalekonosná bomba Borovičky skončila na kutnohorském břevně, Pechar po rohovém kopu mířil nad a v 57. min. šla nad kutnohorskou bránu i hlavička Bečvaříka. V 57. min. Krompholc ideálně vysunul za obranu Sparty Bendu, který převzal balón na hranici ofsajdu, jenže z vyložené pozice pálil vedle. V 59. min. se poprvé ve druhé půli připomněli hosté: Černohlávek přetáhl dlouhý pas Hájkovi, který špičkou kopačky míč do brány neusměrnil. V 63. min. další tutovku Zásmuk "zazdil" Földeš, když k němu propadl balón kutnohorskou obranou. Zásmucký útočník ale pálil vedle. V 65. min. se výborně uvolnil Černohlávek, na jeho nastřelený míč před domácí bránu ale Hačka nedosáhnul. V 78. min. Král z trestného kopu za zeď zvýšil na 1:3, na druhé straně Bendovu ránu vytáhl gólman Procházka. V 85. min. se po Hačkově centru dostal k hlavičce Černohlávek, jenže mířil nepřesně a dvě minuty před koncem prošla Sobotkova rána ze střední vzdálenosti do kutnohorské sítě - 2:3.

"Potřebujeme dotrénovat spoustu věcí. Nejsme schopní rychle přejít do útoku a zakončit vyložené šance," narážel na příležitosti z druhé půle zásmucký trenér Jan Holík. "Zkoušíme ještě různé varianty, díváme se na hráče. Navíc jsme nebyli kompletní," poznamenal kouč.

Trenér Kutné Hory B Pavel Dvořák do sestavy zařadil čtyři dorostence. "Ty jsem před tím neviděl," přiznal a pokračoval: "Mladí hráči v horkém počasí zápasu celkem udávali tempo, byli pohyblivý. Sehráli jsme slušný zápas se soupeřem z vyšší soutěže, škoda, že jsme v závěru dostali branku na 2:3. Mladí ukázali, že mají perspektivu. Hráli dobře."

Branky: 22. Čapek, 88. Sobotka - 4., 43. Menšík, 78. Král. Rozhodčí: Humpolák, bez karet. Zásmuky: Kubelka - Krompholz, Čapek, Borovička, Mašín - Chábera, M. Frejlach, Sobotka, Bečvařík, Benda - Pechar. Průběžně střídal Földeš. Trenér Jan Holík. K. Hora B: M. Procházka - O. Nedvěd, F. Nedvěd, J. Kratochvíl, Brant - Hačka, P. Král, F. Černohlávek, Pudil - Menšík, Šesták. Průběžně střídal Hájek. Trenér Pavel Dvořák.