Mladší dorostenci Čáslavi si otevřeli v Lorci střelnici, síť rozvlnili dvanáctkrát!

12. květen 2015, 19:19
(aktualizováno: 12. květen 2015, 19:19)

Kutná Hora - Všechny body si z Lorce odvezli i mladší dorostenci FK Čáslav, podobně jako jejich starší kolegové. Ovšem daleko výraznějším skóre nedělního utkání krajského přeboru:

U17: Kutná Hora - Čáslav 0:12 (0:6)

V zápase, který od začátku připomínal souboj kočky s myší, se do vedení dostali hosté již ve 3. min přesnou střelou J. Petržílky 0:1. O chvíli později se pěknou ranou prezentoval jeho bratr Ondra, ale bez úspěchu. V 10. min. se neprosadil ani Jarda Kopp. V další šanci o minutu později selhlal Ondra Petržilka, který si to za chvíli zopakoval, když opět zamířil pouze do středu branky, do míst, kde byl připraven domácí brankář. Tlak hostů připomínal hokejové utkání Německo - Kanada, kdy domácí s velkými problémy odolávali a dalo se čekat, že skóre zápasu se bude dále navyšovat. V 16. min, se ještě zastřeloval Čejka, ale o minutu později se po přiťuknutí Jardy Koppa prosadil Josef Petržilka 0:2. Ve 20. min. zkompletoval Petržilka hattrick. V souboji bratrských dvojic se  gólem zapsal v 22. min Tomáš Kopp a hosté již vedli 0:4 a v 29. min. Jarda Kopp přidal na  0:5. Ondrovi Petržilkovi bohužel nebylo v tomto zápase přáno a jeho další tutovka skóre neposunula. Poločasový výsledek 0:6 uzavřel utěšenou střelou ze střední vzdálenosti Vojta Semrád.

Druhá část zápasu začala stejně jako první, stálý tlak přinesl hned v 42. min. další změnu a Čejka 0:7. Za dvě minuty Tomáš Kopp 0:8, který svůj třígólový příspěvek pečetil v 48. min. 0:9. Jako správný kapitán uzavřel desítku Josef Petržilka. V 57. min se do seznamu střelců branek zapsal i Jindra Stránský 0:11 a brankový účet uzavřel svým čtvrtým zásahem Tomáš Kopp 0:12.

Hodnocení trenéra Radka Tomana: "Vývoj a skóre zápasu asi mluví za vše, soupeř byl hodně mladý a nezkušený. My jsme ještě spoustu šancí zahodili, především Ondrovi Petržilkovi to dneska střelecky nevyšlo, jakkoliv si svoje šance výborně vypracoval, ale ve finále mu střelecký prach zvlhnul. Předpokládám, že v příštím utkání tuto smůlu protrhne."

Branky: J. Petržilka 4, T. Kopp 4, J. Kopp, Čejka, Semrád, Stránský. Čáslav: Brabec - Čejka, Semrád, R. Plíhal, Suchomel (59. M. Masopust) - O. Plíhal, Stránský, O. Petržilka, J. Kopp (41. Procházka) - T. Kopp, J. Petržilka. Trenér Radek Toman.