Mladší dorostenci Kutné Hory urvali tři body ze zápasu s Komonosy v poslední minutě

26. duben 2011, 16:28
(aktualizováno: 26. duben 2011, 16:28)

Kutná Hora - Ve 22. kole krajského přeboru mladšího dorostu kutnohorská Sparta hostila fotbalisty z Kosmonos. Po urputné bitvě vybojovala tři body:

Kutná Hora - Kosmonosy 3:2 (0:0)

Domácí vstoupili do utkání velmi dobře, a už po pěti minutách byli blízko gólu. To se na pravé straně uvolnil Kruliš a pěkně odcentroval, ale Marek z malého vápna přestřelil. V 19. minutě se ocitl na malém vápně Menšík, bohužel netrefil skákající míč. Ve 25. minutě uniknul po levé straně Hájek, jenže místo přihrávky zvolil střelu z úhlu. Trefil pouze hradbu těl v červených dresech. První vážnější situace na druhé straně přišla po půl hodině hry: Po nedorozumění gólmana a obrany nakonec Drtina nadvakrát vytěsnil míč, který se otřel o břevno. Minutu před přestávkou si domácí připravili další velkou šanci: Po standardní situaci se k odraženému míči na úrovni pokutového kopu dostal Pašiak, ovšem jeho střela trefila jen na brankové čáře stojícího Kruliše.

Ve druhém poločase se branky už urodily: V 56. minutě Marek zahrával trestný kop, jeho prudkou střelu gólman hostí jen vyrazil a Kruliš dorážkou otevřel skóre - 1:0. O minutu později to bylo už 2:0. To proměnil samostatný nájezd Marek po pěkné přihrávce za obranu. V 60. minutě mohlo být ještě veseleji. Marek vysokým lobem gólmana sice překonal, ale Kruliš nedokázal hlavou z malého vápna dostat míč do branky.

Poté přišly chvíle hostů z Kosmonos. Dvě podobné situace v 64. a 72. min. Nedůslednost domácí obrany vždy potrestal jeden hráč: V prvním případě prošel přes čtyři hráče a z blízkosti snížil na 2:1. Vyrovnávací branka přišla po průniku útočníka hostí za obranu. První střelu Drtina vyrazil, domácí obrana ael pouze přihlížela dorážce na 2:2. Tři body nakonec zůstaly v Lorci po pěkné akci: Baroch přihrál do křídla Michálkovi ten odcentroval a hostující obránce, na kterého dotíral Pudil, překnal vlastního gólmana. To vše v poslední minutě utkání.

"Z jasného zápasu kvůli nedůslednosti obrany uděláme bramboračku," zlobil se kutnohorský trenér Roman Výborný. "Místo toho jsme měli vést 3:0, když měl příležitost Kruliš. Prý vinou sluníčka podběhl míč, který měl hlavou usměrnit bez problémů do branky, kdy byl navíc hlídán o hlavu menším hráčem. Branky už ale měly padat v první poločase, šance jsme na to měli. Jsem, ale rád že to kluci po vyrovnání nezabalili a šli stále za vítězstvím. Bojovali do posledního hvizdu a vyplatilo se to," ulevil si nakonec kouč Sparty.

Branky K. Hory: 56. Kruliš, 57. Marek, 80. vlastní. ŽK K. Hory: Jiroudek. K. Hora: Drtina - Jiroudek, Wasserbauer (67. Pudil), Slabý, Rezler, Michálek, Menšík, Pašiak (75. Baroch), Hájek, Kruliš, Marek. Trenéři Roman Výborný a Jiří Škramovský.