Naději na bod držely až do 84. minuty

19. říjen 2009, 11:28

Kutná Hora - Fotbalistky Sparty ČKD Kutná Hora v sobotu odpoledne přivítaly na své umělé trávě Mnichovo Hradiště. Soupeře, za kterým v tabulce třetí ligy zaostávaly o dva body. Hostující hráčky si vytvořily přece jen více nebezpečnějších situací, ovšem Kutnohoračky držely naději alespoň na jeden bod až do 84. minuty.

Kutná Hora - Mnichovo Hradiště 0:1 (0:0)

Hostující fotbalistky nepotrestaly okénka v kutnohorské obraně, za kterou se několikrát ocitly Němečková nebo Kosinová. Jistotu svým kolegyním na hřišti dávala svými zákroky domácí brankářka Kalašová, které v 18. min. pomohlo i břevno. Na tom přistál dlouhý míč Zejbrdlichové. A když Šourková na druhé straně mířila z trestného kopu těsně vedle, skončil první poločas bez branek.

V 55. min. se před Spartou otevírala šance na vedoucí gól: Hačková poslala míč do šestnáctky, kde se dobře uvolnila Podoláková, ovšem k zakončení se už nedostala. O osudu utkání tak rozhodla 84. minuta: Mnichovohradišťské fotbalistky přečíslily obranu Sparty, Kalašová jen vyrazila tvrdou ránu Vávrové a k míči doběhla nejrychleji Kosinová - 0:1.

"Soupeři gratuluji, byl lepší než my," konstatoval kutnohorský trenér Radek Pařez a navázal: "Bojovali jsme a snažili jsme se alespoň o remízu do 84. minuty. Pak přišel nešťastný gól, hosté ale byli lepší. My jsme bránili. Za bojovnost holkám chci poděkovat, do zápasu daly všechno. Dnes chci pochválit Šourkovou, Sovovou a brankářku Kalašovou. Ty se mi zdály nejlepší na hřišti."

Branka: 84. Kosinová. Rozhodčí: Jiří Uher, bez karet. Kutná Hora: Kalašová - Danešová, Janálová, Šourková, Černá (69. Podhorová) - Havlíčková (53. Vaníčková), Horálková, Vašková (82. Jiříková), Sovová - Podoláková, Hačková (88. Buřvalová). Trenér Radek Pařez. Mnichovo Hradiště: Ritschelová - Dostálková, Kubínová, Heltová (63. Čeleďová), Křepelková - Zejbrdlichová, Linková, Vávrová, Folprechtová - Kosinová (85. Staňková), Němečková (53. Myšková). Trenér Michal Maděra.