Nováček z Velimi prý byl k poražení, kutnohorská Sparta to ale nedokázala

8. září 2010, 11:19
(aktualizováno: 8. září 2010, 11:19)

Kutná Hora - Ve 4. kole krajského přeboru starších žáků hostili fotbalisté Sparty Kutná Hora nováčka soutěže z Velimi.

Kutná Hora - Velim 2:4 (1:2)

Domácí tým nastoupil s odhodláním konečně bojovat a k tomu nasvědčoval i začátek utkání, když v 10. min. Cypra po samostatném úniku otevřel skore utkání 1:0. Radost domácím vydržela jen do 24. min. kdy po rychlém protiútoku a střelou z těžkého úhlu hosté skorovali 1:1. Těsně před poločasem, po hrubé chybě domácí obrany ,,golem do šatny‘‘ v 33 min. Velim otočila vývoj zápasu na 1:2.

Úvod druhého poločasu zastihl obranu Sparty opět v nedbalkách a další chybu hosté potrestali brankou ve 39. min. a zvýšili na 1:3. Domácí tým ale nesložil zbraně a výsledkem byl kontaktní gól Iottiho ve 41. min. 2:3. Vzápětí na to Míča opět jen orazítkoval břevno velimské branky. V 56. min. po faulu na brankáře Vojtíška, který rozhodčí ponechal bez povšimnutí hosté zvýšili na 2:4 a o osudu utkání tím i přes velkou snahu domácích hráčů bylo rozhodnuto.

"Porážka mrzí. Nováček z Velimi byl k poražení a i když do kolce soutěže je ještě daleko v konečném účtování by tato porážka mohla mrzet dvojnásob,"</i> konstatovali trenéři.

Kutná Hora: Vojtíšek (56 Jeřábek), Štěpánek, Veselý, Iotti, Turkovský, Masopust, Jarůnek,Míča, Jirsa (36 Piskač), Jenčík, Cypra. Chyběli: Škrobák (Chorvatsko), Puchoň (odmítl nastoupil), Černý (zranění), Lodinský (nemoc?),  Martin Štěpánek (závody na kole),  Růžička (zranění).