O důležitých třech bodech pro Spartu B rozhodl po přestávce Filip Kopecký

7. květen 2011, 19:44
(aktualizováno: 7. květen 2011, 19:59)

Malín - Fotbalisté Sokola Malín minulý týden utrpěli první jarní porážku, když podlehli v Sázavě 2:0. V sobotu proti nim stál soupeř, který potřebuje v cestě za záchranou každý bod jako sůl. A Sparta Kutná Hora B se nakonec po brance Kopeckého radovala z vítězství 1:0.

Malín - K. Hora B 0:1 (0:0)

První poločas příliš rušných momentů nenabídl. Už po deseti minutách sice kutnohorský kapitán B. Šváb z trestného kopu těsně minul a ve 23. min. pálil vedle i na druhé straně Janoušek z hranice šestnáctky, to ovšem byly na dlouhé minuty jediné nebezpečné situace. Domácí se do šestnáctky soupeře snažili dostat centry ze stran, hosté zase při individuální snaze často ztráceli míče.

Ve 39. min. P. Štoček kolmou přihrávkou za obranu vyslal na bránu Kutné Hory B Janouška, kterému míč v poslední chvíli uskočil a brankář Rohlíček ho pohodlně sebral.

Druhý poločas začal náporem Malínským: V 53. min. Hylský po pravé straně vysunul Puchýře, po jehož přihrávce do pokutového území pohotově pálil Janoušek, jenže svou ránu příliš neumístil a gólman Rohlíček stihl reflexivně zvednout ruce. V 56. min. na druhé straně zakončení Zemana srazil Opasek do boční sítě.

Jediný gólový moment zápasu nabídla 63. min.: Dlouhý míč T. Pospíšila Hulman hlavou prodloužil a Kopeckého rána zapadla do sítě u vzdálenější tyče - 0:1. V 84. min. mohl vedení Kutné Hory pojistit T. Pospíšil, který si to středem hřiště namířil až před malé vápno, ale pak přestřelil. Hosté přežili i závěrečný nápor a připsali si tak tři velmi cenné body.

"Zápas měl naprosto podprůměrnou úroveň, odpovídal tak čtvrté třídě," rozčiloval se po utkání malínský trenér Tomáš Vojtíšek. "Už druhý zápas nehrajeme v optimální sestavě, dva hráče máme v práci, o přestávce musel střídat Čunderlík, aby odjel do zaměstnání. Já potom musím míchat sestavou a hra tomu odpovídá," vysvětlil a pokračoval: "Vůbec jsme neplnili to, co jsme si řekli. Hosté bojovali o body, my jich máme dost a podle toho to vypadalo."

Kutnohorský trenér Jaroslav Wohlgemuth si po utkání pořádně oddechl. "Body jsme doma ztráceli a tak jsme je museli někde dohnat. Že to bude zrovna v Malíně? Jednou to přijít muselo," usmíval se a pokračoval: "Proti minulému týdnu naše hra dobrá nebyla, ale na druhou stranu kluci bojovali a přálo jim i štěstí. Myslím, že Malín dnes žádnou výraznější šanci neměl, některé střely chytil dobře gólman Rohlíček. Jsem spokojený."

Branka: 63. Kopecký. Rozhodčí: Ondřej Bekešský. ŽK: Janoušek, Husa, Hyský, Vala - Pospíšil, B. Šváb, O. Černý. Diváků: 100. Malín: Opasek - P. Kraus, Čunderlík (46. Puchýř), P. Štoček, Husa - Hylský, L. Kraus, Macháček (78. Timoracký), Vrba - Janoušek, V. Melša (67. Vala). Trenér Tomáš Vojtíšek. Kutná Hora B: Rohlíček - Vlach (73. Brant), M. Procházka, B. Šváb, T. Pospíšil - Hulman (63. O. Černý), Kopecký, Jak. Fajfr, Lebeda (79. Kácovský) - Zeman, M. Rumpli. Trenér Jaroslav Wohlgemuth.