O jedinou branku zápasu se postaral Dušan Pipek po rohovém kopu

14. listopad 2015, 18:19

Malešov - Podzmní mistr okresního přeboru končil sezonu na hřišti SK Malešov. Domácí po prohře v Uhlířských Janovicích toužili po bodech, hosté si ale nechtěli pokazit bilanci podzimu:

Malešov - Tupadly 0:1 (0:1)

Oba brankáři byli v klidu až do 17. min., kdy se poprvé osmělili hosté: Po Císařově trestném kopu D. Pipek hlavičkoval ještě nepřesně. Ve 20. min. si Šilhán pohotovým zákrokem poradil se střelou Jiřího Kavánka uvnitř vápna, ve 23. min. už ale skóroval D. Pipek po rohovém kopu - 0:1. Domácího brankáře potom prověřili nadějnými střelami Vojt. Vondra a Chvátal. Domácí se půlhodině zápasu přece jen zvedli a Potměšila v bráně Tupadel poprvé pořádně ohrozili ve 41. min. pěknou ranou Papouška. Pak ještě Chvátal vypustil na Šilhána dělovku z úhlu, na druhé straně se neujala ani Kalfiřtova rána z podobného místa.

Druhý poločas začal dvěma šancemi hostujícího R. Krajíčka -  nejprve pálil nepřesně a vzápětí po centru Vondry odevzdal míč do rukou brankáře Šilhána. V 67. min. pobavil diváky gólman Šilhán, když vyběhl za hranici šestnáctky, obešel dva tupadelské hráče, ovšem neměl komu přihrát a naštěstí pro něj Vojt. Vondra netrefil z dálky prázdnou bránu. Malešovští bojovali alespoň o vyrovnání, hodně blízko měl ke kýžené brance Škrobák v 80. min., když se zbavil Kořínka, pelášil z pravé strany na tupadelskou bránu, ovšem Potměšil přesně a včas vyběhl a akci mu překazil. V 87. min. D. Pipek z trestného kopu z hranice šestnáctky Šilhána nepřekvapil a na skóre se tak už nic nezměnilo.

"Rozhodl jeden gól," pokrčil rameny malešovský trenér Jiří Škramovský. "Nemyslím si, že jsme byli horším týmem. Měli jsme šance, stejně jako soupeř. Zápas rozhodl jeden gól po naší hloupé chybě při rohu," opakoval a dodal: "Klukům nemůžu nic vytknout, bojovali, rvali se. Od 25. minuty jsme hráli dobře, podobně jako ve druhém poločase. Není nám ale souzeno dát gól, to nám dělá problémy a to nás porazilo. Nedá se ale nic dělat, soupeř byl kvalitní, ne nadarmo je první."

"V Malešově se nám moc nedaří, dnes jsme to konečně zlomili a jsme za to rádi," ulevil si tupadelský trenér Stanislav Krajíček a k zápasu dodal: "Diváci viděli dobrý zápas, chvilku jsme hráli my, chvilku domácí. Myslím, že gólových šancí jsme nakonec měli více, na noze nebo na hlavě."

Branka: 23. D. Pipek. Rozhodčí: Herda - Rejhon, Jonáš. ŽK: M. Poklop. Diváků: 70. Malešov: Šilhán - Mich. Jarůněk, Koubek, Jak. Rak, M. Poklop - Nekola, Trpišovský, D. Klečák, Kalfiřt (68. Škrobák) - Papoušek (80. Žídek), Pavlík (68. Hervert). Trenér Jiří Škramovský. Tupadly: Potměšil - V. Pipek, Kořínek, D. Pipek, Hošek (80. Semrád) - R. Kruml, Vojt. Vondra, R. Krajíček, Jiří Kavánek - Chvátal (77. Koudelka), O. Císař. Trenér Stanislav Krajíček.

1 Tupadly 13 11 0 0 2 34:9 33
2 U. Janovice B 13 8 2 0 3 32:18 28
3 Malín 13 5 3 2 3 29:21 23
4 K. Hora B 12 6 1 2 3 25:18 22
5 Hlízov 13 6 1 2 4 27:21 22
6 Vrdy 13 6 0 2 5 29:26 20
7 Zbraslavice 13 5 2 0 6 38:31 19
8 Sázava B 12 4 3 1 4 24:26 19