O premiérových třech bodech v letošním ročníku Čáslav rozhodla po přestávce

16. srpen 2015, 20:19

Čáslav - Ve druhém kole ČFL chtěli fotbalisté FK Čáslav odčinit porážku ze hřiště SK Zápy. Na svém hřišti přivítali SK Benešov a potřebovali bodovat také vzhledem ke svému nabitému nejbližšímu programu:

Čáslav - Benešov 3:1 (0:0)

Utkání začalo zajímavým centrem Váchy, na který však v malém vápně Jícha nedosáhl. To však byl na dlouhé minuty veškerý vzruch. Hrálo se bez větších šancí, hosté se chytali do ofsajdových pastí a ani domácí se dlouho k ničemu pořádnému nemohli dostat. Teprve ve 35. min. Po Mlynkově průniku se míč odrazil od Večery směrem na vlastní bránu, jenže Tetour svůj tým zachránil od vlastního gólu. Po rohovém kopu Tomášek nepropálil zahuštěné velké vápno a zahrozili i hosté, když Turek hlavičkoval po rohovém kopu ke vzdálenější tyče, kde čáslavský tým zachránil Strnad. Ve 43. min. si Reiter na pravé straně vyměnil balón s Vopatem, jenže pak mířil těsně vedle.

Po změně stran sice domácí Vopat pronikl až do velkého vápna, místo zakončení ale volil přihrávku. Zazlobili i Benešovští - Krmenčíkova tvrdá rána se těsně nevešla mezi tři domácí tyče, v 53. min. protáhl gólmana Stehna Zákostelský. Pak ale přišly chvíle Čáslavi: V 61. min. si na hranici velkého vápna připravil míč Mlynka a poslal ho přesně k tyči - 1:0. O necelé dvě minuty později Jícha vybojoval ve středu hřiště míč a útok také dokončil gólovou dorážkou - 2:0. Čáslavští byli na koni a další šance na sebe nenechaly dlouho čekat: Tvrdou ránu Vopata gólman Tetour vyrazil, v 77. min. po rychle rozehraném trestném kopu Jícha pálil těsně vedle. Přesto se domácí třetí branky dočkali: V 83. min. po Strnadově pasu z trestného kopu za polovinou hřiště zvýšil Vopat - 3:0. Na výhře Čáslavi pak nic nezměnil ani zásah Krmenčíka - 3:1.

Trenér Čáslavi Oldřich Abrhám očekával taktickou bitvu. "Trenéři ses dobře znají, dobře se znají i mužstva. Věděli jsme, že to od začátku nebude žádná divočina," uvedl kouč. "Nám šlo hlavně o to, abychom v první půli neinkasovali. Chtěli jsme soupeře unavit a dobře pracovat," prozradil taktiku a pokračoval: "Možná jsme hráli trochu nervozně, o přestávce jsem hráče nabádal, aby byli více odvážní a sebevědomější. Druhý poločas už byl o něčem jiném, jasně byla vidět naše aktivita. Bylo jasně vidět, že si jdeme za vítězstvím."

Branky: 61. Mlynka, 63. Jícha, 83. Vopat - 31. Krmenčík. Rozhodčí: Němec - Hrkal, Šulcová. ŽK: Jícha - Laštovka. Diváků: 230. Čáslav: Stehno - Vácha (70. M. Výborný), Strnad, Váňa, Pokrovskij - Reiter (64. Suk), Vopat, Tomášek, Mlynka (84. Bilinkiewicz) - Matějka - Jícha (90.+1 M. Frejlach). Trenér Oldřich Abrhám. Benešov: Tetour - Večera, Laštovka, J. Zákostelský, Vrňák (67. Micka) - Turek (62. Rejhon), Žák, Koval (76. Balata), Balata, Čapek - Krmenčík. Trenér Luboš Zákostelský.