O prohře čáslavských fotbalistek rozhodla poslední desetiminutovka zápasu

3. listopad 2014, 18:37
(aktualizováno: 3. listopad 2014, 18:37)

Ďáblice - Utkání dvou celků ze středu tabulky ženské ČFL sliboval dobrý fotbal. Přesto to byly hostující hráčky, které si vytvořily tlak a řadu příležitostí, ovšem ze slibných příležitostí neskórovaly.

Ďáblice - Čáslav 3:0 (0:0)

"Není možné promarnit za první poločas čtyři gólové situace, kdy se dívají do očí domácí brankářky a buď trefí ji nebo mimo. Pochopitelně z toho pramení nervozita celého týmu, nad naprosto jasným vývojem utkání, kdy jsme po prvním poločase měli vést o tři branky a ve druhém držet soupeř na uzdě," řekl jeden z čáslavských trenérů Jindřich Vaněček.

Domácí hráčky se během první půle takřka k ničemu nedostaly a tak oba celky odcházely do kabin za nerozhodného stavu. Jak se říká, kdo nedá dostane a to se doslova vyplnilo v tomto utkání. Ani další nabídnutou šanci samostatného úniku Čápová zkraje druhé půle nezúročila tak, jak by měla. Čáslavandy si stále udržovaly mírnou optickou převahu., ikdy domácí hráčky byly místy velmi nebezpečné. Už to vypadalo na remízové utkání, když hlavní rozhodčí Faltys posoudil souboj ve vápně hostujících hráček jako nedovolený a z nařízené penalty šly domácí hráčky do vedení. Tato branky poslala Čáslavské doslova do kolen. Dvě branky v samotném závěru už prakticky nic neřešily.

"Nevyjadřuji se k rozhodčím, ale… Soupeř z Ďáblic, jako nováček ligy, si nepotřebuje dělat domácí body tímto způsobem - silně to zastíňuje jeho velmi dobrý výkon na hřišti a je to škoda hlavně pro domácí tým, zejména když se na vás chodí dívat dost diváků - co si asi myslí... Myslím si, že by bylo dobré občas delegovat mladší rozhodčí, kteří budou stíhat děvčata na hřišti a nemávat ofsajdy 4-5 metrů za děním, protože oni už tam včas nedoběhnout. Všichni budeme jednou staří a je jen na nás si uvědomit, jestli jsem ještě přínosem fotbalu, nebo nezbytným pomocníkem  domácího celku. Samozřejmě, že utkání jsme si prohráli - spíš nevyhráli - sami, ale Faltysova penalta nás tvrdě zařízla!," rozčiloval se Vaněček.

Čáslav: Jelínková - Culková, Veselá, Buřvalová (65. A. Prchalová), Jehličková - Truhlářová, Karafiátová, Musílková (54. T. Prchalová), Fuksová - Čápová, Buchtová. Trenéři Ivo Ducheček, Jindřich Vaněček.