O třech bodech pro Čáslav rozhodl v závěru zápasu útočník Jícha

7. duben 2019, 19:52

Čáslav – Fotbalisté Čáslavi ve dvacátém kole divizní skupiny C na domácím hřišti přivítali celek Českého Brodu. Domácí celek v probíhající jarní části soutěže ještě nezvítězil za tři body. To se čáslavským fotbalistům nakonec povedlo, když jedinou branku zápasu vstřelil Jan Jícha pár minut před koncem zápasu.

Čáslav – Český Brod 1:0 (1:0)

Nebezpečněji si v prvním dějství počínali domácí. Hned ve čtvrté minutě vysunul Skokan do úniku Vančuru, jeho střelu ze strany ale brankář Malina vyrazil na roh. Z této standardní situace zahrozili čáslavští fotbalisté až po dvaceti minutách hry. Na centr Vančury si na zadní tyči počíhal J. Petrů. Jeho hlavičkový pokus ovšem těsně minul branku.

Bojovné utkání pokračovalo i po změně stran. Druhých pětačtyřicet minut bylo na vyložené brankové příležitosti ještě skoupější než půle první. Tu největší měl v 68. minutě po centru Hannicha jeho spoluhráč Vančura, jehož hlavičku ale skvělým zákrokem vystihl brankář Malina. Ten následně vyzrál i na dorážejícího Strnada.

Rozhudnutí zápasu tak na sebe nechalo čekat až do 86. minuty. Vančura zahrával přímý kop z hloubi útočné poloviny. Na dlouhý nákop si na vzdálenější tyči počihal Jícha, který přesnou hlavičkou do sítě hostí zajistil domácím důležité tři body – 1:0!

„Na jaře jsme v několika zápasech měli pověstnou kliku. Na jaře se k nám prozatím štěstí nepřiklonilo,“ konstatoval trenér Čáslavi Radim Truksa.

„Věděli jsme, že nás nečeká lehký zápas. Víme, že se nám herně nedaří. Bylo to vidět i v dnešním zápase,“ přiznal Truksa a navázal: „Chybí nám fotbalová lehkost. Oceňuji to, že jsme neinkasovali, na což jsme kladli před zápasem důraz. V minulých čtyřech utkáních jsme totiž dostali deset branek. Základem úspěchu je nula vzadu. To se nám podařilo a dnes se k nám přiklonilo i štěstíčko. Kdy dal po centru Vančury pět minut před koncem branku Jícha,“ uvedl trenér Čáslavi.

„Se ziskem bodů jsme spokojeni. Jsem rád, že jsme konečně dokázali vyhrát za tři body, což by nám mělo dodat větší sebevědomí do dalších zápasů,“ uzavřel.

Branka: 86. Jícha.

Rozhodčí: Svoboda – Arnošt, Rychtár. Žluté karty: Jícha – Skořepa, Borek, Suk. Diváků: 123.

Čáslav: Kubát – Skokan, Mráz, Kunášek, Hannich (72. K. Petrů) – Strnad (79. Dastych), J. Petrů, Vocel (84. Ronovský), Vančura, Kopp (46. Čuchal, 90. Richard) – Jícha. Trenér Radim Truksa.

Český Brod: Malina – Pěnkava, Skořepa, Borek, Fikejz (86. Šťastný), Carda, Moravec (88. Šimůnek), Suk, Ceccarelli, Herzán, Hrdlička. Trenér Jiří Kafka.

Další foto ze zápasu je zde. Videosestřih pak pod článkem.