O vítězství čáslavských fotbalistek v posledním utkání podzimu rozhodl vlastní gól

8. listopad 2011, 00:04
(aktualizováno: 8. listopad 2011, 00:04)

Čáslav - Poslední podzimní kolo III. ligy žen skupina B mělo na programu mj. souboj dvou nováčků soutěže, ve kterém domácí čáslavské fotbalistky hostily soupeřky z Tuklat. Z vítězství se nakonec radovaly domácí čáslavské fotbalistky.

Čáslav - Tuklaty 1:0 (0:0)

Soupeřky se navzájem znaly z několika přípravných utkání, kde byla příznivá bilance pro hostující hráčky 0-1-2 a domácí hráčky chtěly už konečně soupeřky porazit. Mužstvo Čechie působilo naoko fotbalovějším dojmem, přičemž jeho akce končily pouze na velkém vápně a do vyložené šance se za celý zápas nedostalo. "Koncepce naší hry, byla zaměřena na posílení záložní řady, neboť po odchodu Buřvalové, (zahraniční pracovní stáž) nemáme momentálně hráčku, která by dala středu pole rozehrávku, podržení míče a fotbalovost. Žel bohu naše mužstvo nemá momentálně typ takové hráčky a protože ani zkušené hráčky jako Danešová a po delším zranění Horálková se stále "hledají",  je to na hře mužstva vidět," uvedl trenér domácích Jindřich Vaněček.

Snaha o vítězství zřejmě svazovala nohy domácím hráčkám a jen kvůli jejich zbytečné nervozitě před domácím publikem, umožňovaly soupeřkám mít častěji míč na svých kopačkách. Do vedení však šly domácí hráčky, které se přece jenom ve druhém poločase osmělily a připravily si více gólových příležitostí, kdy po úniku Danešové a následném centru před branku, si dezorientované hostující hráčky vstřelily vlastní gól - 1:0. Krátce nato se přímo z rohu trefila přímo za záda hostující Honlové Veselá a domácí se radovaly podruhé, ale radost jim zkazil rozhodčí Jansa odpískaným údajným faulem na hostující brankářku, která se však srazila s vlastní hráčkou. Další kontraverzní rozhodnutí přinesla 70. minuta, kdy se Horálková dostávala přes obránce, načež byla nekompromisně sražena ve vápně, ale pokračovalo se ve hře! Zbývající minuty již nic zajímavého nepřinesly a tak se nakonec z cenného vítězství radovaly domácí hráčky.

"Jsme rádi za výsledek, ze hry už tak nadšeni nejsme, s kolegou nechápeme, proč naše děvčata nepředvedou to, co v tréninku. Ale věříme, že to vše přijde. Nakonec umístění po podzimu na pátém místě a zisk patnácti bodů není náhodné a  hovoří za vše, chceme všem děvčatům za výkony ve všech utkáních tímto poděkovat," dodal trenér Ivo Ducheček.

Rozhodčí: Jansa - Mottajček, Dastych. Branka: vlastní. Diváků: 60. Čáslav: K. Veselá - Culková, Veselá, Havlíčková (50. Podhorová) - Pešoutová, T. Jiroušková - Brandejská, Krasnayová, Danešová - Horálková (87. Štěpánová), Truhlářová. Trenéři: Ducheček, Vaněček.