O výsledku rozhodl závěr první půle, který se hostům hrubě nevydařil

22. září 2012, 19:08
(aktualizováno: 22. září 2012, 19:08)

Holice - Fotbalisté FK Čáslav chtěli na hřišti HFK Olomouc alespoň částečně vymazat domácí ztráty. V osmém kole II. ligy na ně ale čekal jediný tým, který doma dosud neprohrál - nováček HFK Olomouc.

HFK Olomouc - Čáslav 4:2 (3:0)

Už v 10. min. musel brankář Ducheček řešit jedovatou ránu Žondry, který tak ukázal, že na stoprocentní domácí bilanci Holice nic měnit nehodlá. V 18. min. Kovář po rohu hlavičkoval ještě nad a o čtyři minuty později se urodila i první hostující příležitost: Prášilův úprk ale překazil Šrom. Ve 33. min. Charuza zase hlavou netrefil bránu a tak se skóre změnilo na druhé straně: Ve 35. min. si na Kobylíkův centr naběhl Murin, jehož fauloval Charuza a Kobylík skóroval z pokutového kopu - 1:0. Závěr prvního poločasu hostům hrubě nevyšel: Ve 37. min. O. Čtvrtníček zvýšil na 2:0 a ve 41. min. Žondru sice obrana dokázala zastavit, ale dorážka Chmela skončila až v síti - 3:0.

Druhý poločas začali Čáslavští lépe, když v 53. min. Karal po rohovém kopu hlavičkoval těsně vedle. V 58. min. byl za faul zezadu vyloučen O. Efthymiadis, i tak ale hosté dokázali vývoj utkání zdramatizovat: V 72. min. ještě Krmenčíkova individuální akce skončila jen rohem, po něm ale Rendla upravil na 3:1. V 80. min. dokonce Synek vsítil kontaktní branku, ovšem na víc už Čáslavští nedosáhli. Do sprch šel předčasně i Charuza a domácí proti devíti v poslední minutě upravili na konečných 4:2.

Čáslavští očekávali počáteční nápor soupeře. "Věděli jsme, že bude chtít rozhodnout, přežili jsme ale prvních pětadvacet minut domácího tlaku," uvedl manažer FK Čáslav Tomáš Haniak. "Během šeti minut jsme si ale nechali dát tři hloupé góly," hlesl a dodal: "Byla to naše nedisciplinovanost, zápas byl prakticky rozhodnutý."

Přesto se hosté po přestávce zvedli. "Udělali jsme změny v sestavě, snížili na 3:2. Za tohoto stavu jsme mohli kopat jasnou penaltu po faulu na Synka. Čtvrtou branku jsme inkasovali v závěru," dodal k utkání.

Kromě prohry si Čáslavští přivezli i dvě červené karty. "Pavlos Efthymiadis byl vyloučen za nesmyslný faul zezadu, nerozumím tomu," pokrčil rameny a dodal: "Charuza po vzájemné strkanici před vápnem dostal druhou žlutou kartu."

Branky: 35. pok. kop Kobylík, 37. O. Čtvrtníček, 41.,90. Chmelo - 73. Rendla. Rozhodčí: Houdek - Mokrusch, Ubias. ŽK: Murin, Kopecký, Onofrej, Chmelo - Charuza. ČK: 58. P. Efhtymiadis, 90. Charuza. Diváků: 514. Čáslav: Ducheček  - Achemaistos, Rendla, Charuza, Kunášek - Hodas (66. Synek), Karal, Prášil (46. Kučera), P. Efhtymiadis, Krmenčík - Ujec (73. Dudka).