Oba dorostenecké celky FK Čáslav v zápasech s Benešovem bodovaly

20. květen 2014, 20:43
(aktualizováno: 20. květen 2014, 20:44)

Čáslav - Starší a mladší dorostenci v dalších utkáních krajského přeboru přivítali soupeře z Benešova. Zahájení utkání předcházela minuta ticha k uctění památky Jiřího Basla, tatínka jednoho z čáslavských hráčů, věrného fanouška a podporovatele, který v minulých dnech tragicky zemřel.

U19: Čáslav - Benešov 3:2 (2:0)

V utkání se osmělili nejdříve hosté, kteří vyslali první střelu na Kovaříka už v 5. min. Domácí se rozjížděli pomalu ,ale nakonec o to úspěšněji, ve 12. min. zahrával Toman standardní situaci, jeho centr přizvedl Kareš a hostující brankař neměl šanci 1:0.

O tři minuty propadl Benešov při snaze zahrát ofsajd-systém, čehož využil Lebduška, který naservíroval z levé strany Karešovi, ale ten v gólové pozici minul. Další šanci si vytvořil Lebduška výborně zahraným trestným kopem a hostům se v této chvíli dýchalo velmi těžce.
Vedení domácích potvrdil ve 28. min. Macháček, který napřáhl za hranici velkého vápna a jeho střelu brankář Benešova neudržel 2:0.

Jak už je u domácího mužstva zvykem, většinou za takového to stavu dojde k uspokojení. Z toho domácí vyvedli hosté již v první minutě druhého poločasu. Nastřelené břevno bylo první varování a vzápětí se dočkali i snížení na 2:1. touto brankou se Benešov dostal opět do hry, což bylo na jejich aktivitě znát, naopak domácí v první čtvrthodině jako by zapomněli na výborný první poločas.

V 60. min. mohl pojistit domácí vedení Lebduška, kterému předložil Smutný, ale jeho zakončení branku nepřineslo. O chvíli později po akci středem se snažil prosadit Šmatlán, ani on nebyl úspěšný. A přišla 75. min., kdy Benešov srovnává po kombinační akci, kdy zůstal před volným vápnem volný hráč, který přehazuje vyběhnuvšího Kovaříka 2:2.

Vítězství se nakonec domácí dočkali a to po krásné akci v 80. min., kterou rozjel Smutný, předložil Rolencovi, ten prostrčil Karešovi, který sklepnul  Šmatlánovi a jeho zakončení znamenalo konečných 3:2.

Hodnocení trenéra Dobrého: "Vítězství darujeme Jirkovi Baslovi, jako památku na bezvadného kamaráda. Pro nás to byl těžký zápas, ale jsem rád, že jsme ho zvládli."

Branky Čáslavi: Kareš, Macháček, Šmatlán. Čáslav: Kovařík - Macháček, Basl, Richard, Toman - Malina, Zoufalý, Šmatlán, Lebduška - Kareš, Havránek (50. Smutný).
[[Soutez? &soutez=115 &datum=2014-05-20 ]]

U17: Čáslav - Benešov 2:2 (1:1)

V utkání prvních dvou týmů tabulky se hrál svižný fotbal od první minuty. V 5. min. předložil Toman Petržílkovi, ale ten minul Benešovskou branku. V 10. min. nastřelil Lebduška tyč. Na druhé straně se dostali do přečíslení hosté, naštěstí bez úspěšné koncovky. Do vedení šel Benešov v 18. min. 0:1. Na vyrovnání se nečekalo dlouho, 25. min. Toman rozehrál trestný kop a z dorážky se prosadil Semrád 1:1. V závěru prvního poločasu se předvedl svými zákroky Foršt, který zachránil pro domácí poločasovou remízu.
Ve druhém poločase překlápí vedení na domácí stranu Richard, který se prosadil v 50. min. 2:1. Definitivu mohl pro domácí stanovit Lebduška a poté i Semrád, jehož hlavičku hostující brankař reflexivně vyrazil. Po velkém tlaku Benešova přeci jen přišlo srovnání v 70. min. a zrodila se asi přeci jen spravedlivá remíza 2:2.

Hodnocení trenéra Radka Tomana: "Děkuji celému týmu za předvedený výkon, vzhledem v jakém úzkém kádru jsme do utkání šli. Výborně zachytal Foršt, ale pochvala patří všem. K vítězství jsme asi měli o trošku blíže, ale únava v závěru zápasu už byla znát, takže i remíza je pro nás úspěch."

Čáslav: Foršt - Novák, Basl, Richard (70. Šmatlán), Semrád - Stránský, Toman, Pavlík - Petržilka, Lebduška.