Okresní pohár vybojovali fotbalisté z Nových Dvorů!

7. červen 2017, 20:43

Kutná Hora - Městský stadion v Lorci ve středu hostil finále poháru OFS Kutná Hora, do kterého si v předchozích kolech vybojovali postup fotbalisté z Uhlířských Janovic a Nových Dvorů.

Nové Dvory - Uhlířské Janovice 2:0 (1:0)

Novodvorští nejprve nastoupili s desíti hráči, které ve 13. minutě doplnil Míča. První minuty tak patřily uhlířům, asi největší příležitost měl J. Kopp, který z hranice šestnáctky tlačil míč po zemi k tyči, ovšem branku soupeře minul. Novdvorští s příchodem jedenáctého hráče převzali inciativu, jenže branku soupeře ohrozili až ve 31. min., kdy Valdman přistrčil míč J. Rejthárkovi, který pálil na střed brány, kde stál připravený brankář Záruba. A tak se skóre změnilo až ve 32. min.: M. Dvoboda nešikovně vlétl do Valdmana v pokutovém území, následovala penalta, kterou Bareš s přehledem proměnil - 1:0.

Ve druhém poločase byli uhlíři blízko vyrovnání v 67. min.: Veliký se ocitl úplně sám před bránou Štěpničky, jenže s vyloženou příležitostí nenaložil dobře, vysoko přestřelil. Místo toho přidali Novodvorští pojišťovací branku, když M. Rejthárek našel z trestného kopu J. Rejthárka, který hlavou uklidil balón k tyči - 2:0. Uhlířské Janovice pak měly nějaké náznaky, brankově se ale neprosadily. V 82. min. T. Kopp hledal u vzdálenější tyče Velikého, proti němu ale dobře vyběhl Štěpnička a tak se do oslav mohli pustit borci z Nových Dvorů.

Novdvorští začínali pouze v deseti, teprve ve 13. minutě je doplnil na hřišti Matěj Míča. "Bohužel nás bylo málo, opět jsme se nesešli. To je ale obehraná písnička," připomněl hrající trenér Michal Rejthárek. "Potom se hra vyrovnala, přišla penalta, která nám trochu pomohla," přiznal a pokračoval: "Ve druhém poločase bylo vidět, že Uhlířské Janovice tam mají kluky z áčka. Hrály dobře na míči i dobře bránily. My jsme zkoušeli spoléhat na brejky, vyšla nám jedna nacvičená standardka a to nás uklidnilo. Cíl jsme splnili, ještě chceme v okresním přeboru skončit druzí a bude to skvělé." V příští sezoně budou Nové Dvory startovat v krajském poháru a teoreticky mohou v tom dalším ročníku narazit na ligové týmy, například Spartu. "Radšji bych Slavii, protože Spartu nemám rád. Slavii bychom to ale zase nechali," smál se Michal Rejthárek a dodal: "Pohár je příjemným zpestřením, jen je škoda, že termíny vychází na všední dny a tím máme potíže se složením týmu."

Hrající trenér FK Uhlířské Janovice Michal Černík myslel na lepší výsledek. "Na pohár jsme se celkem soustředili, bohužel jsme se ale do ničeho nedostali," poznamenal a navázal: "Neměli jsme šanci, Nové Dvory byly lepší. Možná za stavu 1:0 měl gólovku Veliký a kdybychom vyrovnali, šlo by se možná do penalt. Po druhém gólu ale už bylo rozhodnuto."

Branky: 32. pok. kop Bareš, 70. J. Rejthárek. Rozhodčí: Šnábl - Herda, Ledvina. ŽK: Bareš, Valdman - Vyhnánek, St. Hrbek, Beneš, T. Kopp. Diváků: 100. N. Dvory: Štěpnička - Pátek, Maláček, Bareš, Hurt - Marek, Míča, J. Rejthárek, V. Melša (74. Faltys) - Valdman, M. Rejthárek. Trenér Michal Rejthárek. U. Janovice: Záruba - St. Hrbek (74. L. Čížek), Černík (74. T. Kulhánek), Vyhnánek, Vinický - M. Svoboda, D. Randlíszek, Beneš, T. Kopp - J. Kopp (82. Bílek), Veliký. Trenér Michal Černík.