Opět doplatili na neproměňování šancí

16. listopad 2009, 08:23

Brandýs nad Labem - Poslední podzimní zápas fotbalového krajského přeboru sehráli mladší žáci Sparty ČKD Kutná Hora v sobotu v Brandýse nad Labem.

Brandýs/Boleslav - Kutná Hora 4:1 (1:1)

Výsledek tohoto utkání je sice jednoznačný, ovšem již chronická záležitost v neproměňování šancí a fatální chyby z vlastních řad zase udělaly své.

Hned ve 2 min. po faulu zahrávali domácí přímý kop.Místo jeho rozehrání bylo mimo přímý směr hostující branky.Přesto se dva hráči domlouvali s vlastním brankářem na zbytečném postavení zdi .Domácí tohoto okamžiku využili a přízemní střelou, která prošla křížem celým vápnem docílili zbytečné branky pro hostující tým 1 – 0!

Hosté začali urputně bojovat a celý první poločas měli ve své režii.Při tlaku v 9 min. donutili domácí zahrát míč na roh.Šlejmar z něj donutil obranu míč odvrátit jen před velké vápno.Do odraženého míče se opřel Štěpánek a jeho střelu usměrnil za záda domácího brankáře Puchoň 1 – 1.

Ve 12 min. se ojediněle dostali k brance hostů domácí a z vynuceného rohu stříleli nad Jeřábkovu branku. V 18 min. se po kombinaci dostal do vyložené šance Šlejmar, ovšem místo finální přihrávky na Bláhu, který by se gólmana zeptal kam to chce, zakončil nepřesně sám.

Ve 21 min. Turkovský vysunul krásnou přihrávkou do brejku Šlejmara, ten ovšem tváří v tvář brankáři mířil vedle branky. Druhý poločas začal další hrubou chybou hostujícího brankáře, který z ruky vykopl míč tak nepřesně, že ho posadil za hranici velkého vápna na nohu domácího útočníka. Ten si míč přistrčil a křížem ho poslal zpět k tyči Jeřábkovy branky 2 – 1!!

Ve 43 min. se domácí hezkou kombinací dostali až do vápna mladých Sparťanů, kde se snažil situaci vyřešit Piskač.Bohužel jen za cenu faulu, po kterém následovala penalta. Hůře ji domácí hráč kopnout nemohl. Střela šla po zemi doprostřed branky, ale i tato střela proklouzla gólmanovi pod tělem 3 – 1 !!

A ve 47 min. udělali hosté čtvrtou fatální chybu, když Kraus ledabyle přistoupil k odkopnutí míče z nohy domácího útočníka a ten už sám neměl problém poslat míč k tyči Jeřábkovy branky 4 – 1 !!

Posledních 13 minut bylo přehlídkou zahozených šancí ze strany mladých Sparťanů.V 55 min. své sólo nezakončil Jenčík, když už kličkou obešel i domácího gólmana, ale dostal se až k brankové čáře, odkud není snadno zakončit.Gólman, který se mezitím vrátil, pak situaci vyřešil.

V min. 58 se po kličce dostal do brejku Suchomel, ale ani on branku nevstřelil, brankář jeho střelu vyrazil na roh. V 59 min. kopal přímý kop Růžička, ovšem z 25-ti metrů přestřelil a o minutu později ho napodobil Škrobák, když z podobné vzdálenosti mířil vedle.

Branka K. Hory: 9. Puchoň. K. Hora: Jeřábek – Kraus, Růžička, Puchoň, Turkovský, Štěpánek Martin (43. Černý), Piskač, Jenčík, Šlejmar (Suchomel), Škrobák, Bláha.

Slovo trenérů Jenčíka a Krause: "Tak už to tu musí znít jako ohraná písnička, ale kdo zápas viděl, musí nám dát za pravdu.Fatální chyby a neproměňování vyložených šancí, o kterých si naši soupeři mohou nechat jen zdát, nás zase stáli body a to ještě s takto hrozivě vypadajícím výsledkem.Na druhou stranu dobře, že podzim skončil, teď bude čas na analýzy a změny.Jaro bude takové, jak se na něj přes zimu připravíme."