Opět prohra venku

13. září 2009, 20:22

Mnichovo Hradiště - Fotbalisté Sparty ČKD Kutná Hora se vypravili k zápasu šestého kola I. A třídy - skupina B s cílem poprvé bodovat na hřišti soupeře. Ač k tomu měli v Mnichově Hradišti blízko, domácí nakonec vstřelili vítěznou branku čtyři minuty před koncem.

Mn. Hradiště - K. Hora 4:3 (3:2)

Kutnohorští sahali po prvním bodu na hřišti soupeře. "Velikánské zklamání," vydechl trenér Sparty ČKD Radim Truksa a přiblížil průběh zápasu: "Do zápasu jsme vstupili špatně, domácí se vlastně z prvního útoku ujali vedení 1:0, když to domácí hráč trefil do šibenice. Za chvíli na to vyrovnal Tomíšek, když se prosadil po standardní situaci. Dále jsme pokračovali v aktivní hře, kterou potvrdil Luňáček gólem na 1:2 po rychlém brejku. Hráli jsme dobře, měli otěže zápasu ve svých rukou. Své šance jsme ale proměnit nedokázali a přišla závěrečná pětiminutovka prvního poločasu, ve které jsme totálně propadli. Museli jsme střídat Tomíška, který se zranil a než jsme se na hřišti zformovali, dostali jsme gól z trestného kopu do druhé šibenice. Minutu na to domácí strhli vedení na svou stranu."

Začátek druhého poločasu Kutné Hoře vyšel a v 68. minutě srovnal na 3:3 Luňáček po pěkné akci z levé strany. "Dnes hrál velmi dobře," chválil útočníka Radim Truksa a dodal: "Nechali jsme si dát gól těsně před koncem, ztrojovali jsme na půlce hráče, který se z toho dostal a z následného přečíslení nás soupeř potrestal."

Branky K. Hory: 8. M. Tomíšek, 14., 68. Luňáček. Kutná Hora: Hájek - Skokan, M. Tomíšek (40. Potůček), Doležal, Linhart - M. Šváb - T. Šváb (85. Kureš), P. Růžička, Jak. Vančura, Kozel - Luňáček. Trenér Radim Truksa.