Opět tři góly za poločas

7. listopad 2009, 17:32

Hlučín - Podzimní část II. ligy fotbalisté FC Zenit Čáslav završili na hřišti FC Hlučín. Jejich sobotní soupeř byl v průběžné tabulce pět bodů pod nimi a z toho vyplývalo jediné: Že ve hře bylo "šest bodů". Stejně jako doma s Ústím nad Labem Čáslavští selhali ve druhém poločase a třikrát inkasovali.

Hlučín - Čáslav 3:0 (0:0)

První poločas moc vzruchu nepřinesl, postupem času Čáslavští přidali na důrazu, ovšem žádnou vážnější příležitost jim to nepřineslo. Po změně stran se Kosmálovu bránu snažil ohrozit Brunclík, neuspěl však ani Kotyza s nepřesným lobem. Rozhodující momenty přinesly 65. a 67. min.: Nejprve domácí zahráli stadnardní situaci a střídající Dobeš otevřel skóre - 1:0. Neuběhly ani dvě minuty a stejný hráč, který při centru Žižky zůstal úplně volný, zvýšil na 2:0. Definitivní tečku za zápasem udělal v 87. min. Javorek, který za Houdkova záda doklepl Prokešův útok - 3:0.

"Myslím si, že jsme sehráli vyrovnaný zápas, možná jsme v některých fázích utkání byli lepší. Naše příležitosti jsme ale bohužel neproměnili," konstatoval trenér FC Zenit Čáslav Zdenko Frťala a dodal: "Soupeř byl v proměňování šancí důraznější a proto jsme prohráli."

Za poslední čtyři zápasy tak Zenit inkasoval 13 branek a získal pouhý jeden bod. V tabulce pravdy má jedenáct záporných bodů. Situaci si může trochu vylepšit v neděli, kdy v předehrávaném utkání prvního jarního kola bude hostit Zlín.

Branky: 65., 67. Dobeš, 87. Javorek. Rozhodčí: Hájek - Drastík, Santarius. ŽK: Dohnálek, Vlček, Žižka, Hrtánek - Markovič, J. Vít, Vlasko. Diváků: 539. Hlučín: Kosmál - Bogdaň, Drozd, Žižka (69. Juřátek), Švrček - Javorek, Zelinka (81.Prokeš), Sokol (46. Dobeš), Dohnálek - Vlček, Hrtánek. Trenér Pavel Hajný. Čáslav: Houdek - Kotrba, Vít, Ricka, Klučiar - Kotyza, Haniak, Brunclík (68. Fikejz), Vlasko - T. Dubský, Markovič (75. Okleštěk). Trenér Zdenko Frťala.