3. červenec 2010, 13:24
(aktualizováno: 3. červenec 2010, 22:15)

Kácov - K prvnímu hernímu testu na hřišti v Kácově nastoupila dvě druholigová mužstva: FC Zenit Čáslav a FC Graffin Vlašim. Oba trenéři - čáslavský Pavel Malura i vlašimský Roman Nádvorník mohli v akci poprvé vidět velké množství testovaných hráčů.

Vlašim - Čáslav 2:1 (2:0)
Čáslavský trenér Pavel Malura do sestavy zařadil řadu nováčků: Gólman Boric, Martin Dočkal (Kroměříž), Filip Racko (Slovácko), Ladislav Květoň (Bohemians 1905), Vítězslav Brožík (Plzeň - naposledy hrál za Vlašim), Jakub Vágner (Chrudim), Kopic (Jihlava), Bosňan Čakič, Vít Štětina (Olomouc), Dan Bartl (Ostrava), Ondřej Prášil (působil v Čáslavi, naposledy hrál v Rakousku), Ivan Belko (Žilina), Jozef Povinec (Žilina) a Ondřej Volšík (H. Králové).
Pro Čáslav, hlavně pro Povince začalo utkání hodně nešťastně. Čáslavský obránce se totiž krátce po začátku zranil a nevypadalo to s ním vůbec dobře. V průběhu prvního poločasu měli Vlašimští více ze hry, lépe kombinovali a připravili si také více šancí. Už v 7. min. po Jungrově centru Mendy hlavou otevřel skóre, v 18. min. šel z pravé strany sám na bránu Jungr, ale Boric vytáhl míč na roh. Hra se pak přece jen vyrovnala, ale ve 35. min. Graffin skóroval podruhé: Zenit povolil soupeři kombinaci před hranicí šestnáctky a Matějka ranou k tyči zvýšil na 0:2.
"Teď to bude horší, prostor dostalo mládí," řekl k divákům trenér Vlašimi Roman Nádvorník. Také se hrálo hlavně na polovině Graffinu, Čáslavští ale gólmana Tomu dlouho neohrozili. V 61. min. se k hlavičce dostal Brožík, ale mířil jen doprostřed vlašimské brány. O chvíli později Petrova táhlá střela ze strany skončila jen rohem Graffinu, pak už měli příležitosti jen Čáslavští: V 74. min. Petričkův dlouhý pas našel Vágnera, který si míč pěkně připravil ke střele, ale pálil nad. V 81. min. po Brožíkově centru Vágner trefil jen obránce a Květoň z dorážky přestřelil, o chvíli později se Brožík po Šislerově vysunutí uvolnil, ale mířil opět jen doprostřed. V 83. min. Pacákův trestný kop Toma vyškrábl na roh a Zenit se dočkal až v samotném závěru, kdy Brožík zakončil dobrý útok po pravé straně.
"Bylo vidět, že vlašimští hráči jsou spolu déle," podělil se o první postřehy trenér Čáslavi Pavel Malura a pokračoval: "V první půli bylo vidět, že soupeř je daleko sehranější, že o sobě hráči vědí. My jsme se sehrávali. V první půli byl rozdíl poměrně veliký. Do druhé půle nastoupili převážně ti, kteří jsou v Čáslavi i ve Vlašimi na zkoušku. Tam už rozdíl v kvalitě nebyl. Dnešní zápas nám ukázal, kde musíme mužstvo doplnit." Pavel Malura by bral hlavně středního obránce. "I když dnes nehrál Ptáček," upozornil. Zranění Jozefa Povince si vyžádá zřejmě delší dobu léčení. "Nevíme, co mu je, ale tipoval bych to na přetržené vazy," řekl kouč, který před soustředěním musí kádr zúžit. "Představu mám, výběr nebude složitý," naznačil s tím, že jmenovat zatím nechce. "Rád bych, aby se to dověděli nejprve hráči," vysvětlil a pak přece jen řekl: "Z těch hráčů, kteří jsou v Čáslavi na zkoušku, se zatím jeví dobře Bartl, Kopic, který hrál velice dobře, a Belko. Naopak po zápase v Čáslavi skončili Dočkal, Peterka a Květoň. Mnoho zkoušených hráčů ale ukázalo, že na druhou ligu je pro ně zatím brzy."
Vlašimský trenér Roman Nádvorník tým v první půli naladil především do ofenzivy. "Předpokládali jsme, že bychom v první půli měli mít větší kvalitu," uvedl a dodal: "Nasadili jsme prakticky pět ofenzivních hráčů - Mendy, Nádeníček, Kotrba, Matějka a Jungr, ti mají v krvi spíše útočnou fázi." Vlašimští také měli převahu, vypracovali si šance a dali dva góly. "Na to, kolik máme odběháno a jsme prakticky na vrcholu hrubé přípravy, byl náš výkon kvalitní," souhlasil Roman Nádvorník. Ve druhém poločase dal kouč příležitost především mladším hráčům. "Naše kvalita nebyla taková, jako v první půli, ale mladší hráči nezklamali," zdůraznil.

V pondělí Čáslav odjede na soustředění do Roudnice, kde se ve středu od 11 hodin střetne se Střížkovem a v sobotu od 17 hodin zavítá k utkání do Liberce.

Branky: 7. Mendy, 35. Matějka - 90. Brožík. Rozhodčí: Mikeš - Dolejš, Uher. ŽK: Nádeníček - Racko. Vlašim: I. pol: Drápela - Droppa, M. Nešpor, Krmpotič, Císař - Kotyza, Broschinský, Jungr, Matějka - Mendy, Nádeníček. Vlašim II. pol.: Toma - Barros, Brunclík,  Krmpotič, Schuster - Janda, J. Petrů, Stejskal, Rýdel - Smiljanič, Petr. Trenér Roman Nádvorník. Čáslav I. pol.: Boric - Kotrba, Haniak, Povinec (6. Dočkal), Belko - Racko, Prášil, Bartl, Čakič - Kunášek, Kopic. Čáslav II. pol.: Volšík - Peterka, Haniak, Petričko, Špidlen - Vágner, Šisler, Štětina, Pacák - Květoň, Brožík. Trenér Pavel Malura.