Po bodech z dohrávky šli více hosté, připravili si více příležitostí

29. duben 2015, 20:08
(aktualizováno: 29. duben 2015, 20:08)

Čáslav - Odložený zápas 22. kola ČFL fotbalisté FK Čáslav dohrávali ve středu. Hostili SK Zápy a v cestě za záchranou potřebovali bodovat. Nastoupili ale v obraně bez zraněného Karala, navíc se už v první půli zranil další obránce - Martin Frejlach:

Čáslav - Zápy 0:2 (0:0)

Hosté v prvním poločase působili fotbalovějším dojmem a vytvořili si také více brankových příležitostí. Ve 13. min. se míč z domácího pokutového území odrazil k Pavlíkovi, jehož tvrdá rána prosvištěla jen kolem tyče čáslavské brány. Ve 29. min. Petržílka centrem našel před malým vápnem Putze, který hlavičkoval naštěstí jen nad. Čáslavští pořádně zahrozili až ve 34. min: Záviška od brankové čáry našel na vápně Vančuru, jenž tvrdou ranou vyzkoušel pozornost brankáře Bojčuka. To parádní ránu Hakla do šibenice po rozehraném trestném kopu vytáhl skvělým zákrokem brankář Stehno, dobíhal ale volný Baloun, který naštěstí hlavičkoval jen do boční sítě. Po Svobodově centru se mezi čáslavské tyče netrefil Putz. Ve 44. min. Lukashov utekl po pravé straně, míč propadl k Putzovi, ale Stehno u tyče výborně míč vyrazil.

Ráz druhého poločasu určila 49. min., kdy Hakl svůj únik zakončil gólově - 0:1. Domácí odpověděli prakticky z rozehrání, když Petráček technickým obloučkem na vzdálenější tyč gólmana Bojčuka sice překonal, míč se ale mezi tři tyče nevešel. Odražený míč z vápna o několik  minut později Záviška napálil jen těsně vedle brány, definitivní konec čáslavských nadějí byl v 76. min.: Po křižném pasu Svoboda upravil na konečných 0:2.

"Není potřeba dlouhých komentářů, vyhrálo lepší, kvalitnější mužstvo, které šlo za třemi body od první minuty," konstatoval čáslavský trenér Oldřich Abrhám. "Nám se dnes bohužel nepodařilo snad vůbec nic," doplnil a dodal: "Mrzí mě, že první gól dostaneme z našeho vlastního výkopu, po kterém se soupeř na dva doteky dostane do gólové šance. To je prostě špatně. Druhý gól jsme dostali po chybě obránce. To jsou naivní, školácké chyby, kterými se sami dostaneme do problému. Dnes ale vyhrálo lepší mužstvo."

Branky: 49. Hakl, 76. Svoboda. Rozhodčí: Drábek - Starý, Kvaček. ŽK: Petráček - Petržílka. Diváků: 152. Čáslav: Stehno - M. Frejlach (21. Strnad), Váňa, Kunášek, M. Výborný (82. Týfa) - Záviška, Vančura, Tomášek, Vacek - Maxa, Petráček. Trenér Oldřich Abrhám. Zápy: Bojčuk - Petržílka, Doležal, Baloun, Kovařík - Snop, Pavlík - Hakl, Lukashov (75. Jelínek), Svoboda - Putz (85. Jemelík). Trenér Michal Mašek.