Podolského trenéra Radka Tomana uspokojila první půlhodina zápasu

12. březen 2011, 18:29
(aktualizováno: 12. březen 2011, 18:29)

Bílé Podolí - V rámci zimní přípravy na blížící se jarní část v I. B třídě narazili fotbalisté FC Bílé Podolí na soupeře z okresního přeboru. Celek Spartak Transpa Žleby porazili 4:1.

B. Podolí - Žleby 4:1 (1:0)

"Spokojený jsem částečně," předeslal trenér FC Bílé Podolí Radek Toman a vysvětlil: "V prvním poločase jsme hráli celkem dobře. Přesně jsme kombinovali, vytvářeli si spoustu šancí, které jsme bohužel neproměnili. To byla asi jediná vada na kráse. Pětatřicet minut jsme hráli opravdu slušně a soupeři míč moc nepůjčili."

Po přestávce ale Podolští začali dávat branky. "Naše hra už byla neurovnaná. Poprvé jsme si vyzkoušeli přírodní trávu, a to bylo znát. Mnoho míčů nám odskakovalo," upozornil Radek Toman. "Hráli jsme spíše vzduchem a paradoxně dali góly," doplnil kouč, kterému chyběli Semínko, Skala a Chmelař.

Zápas s Bílým Podolím trenér Spartaku Libor Petříček označil za kondiční cvičení. "Permanentě jsme byli pod tlakem soupeře, který byl aktivní a rychlý. Napadal a presoval, pro nás šlo o užitečnou zkušenost," shrnul zápas žlebský trenér.

Branky: Jelínek 2, Jan Spáčil, D. Mužátko - Vašíček. B. Podolí: Beran (46. Červinka) - L. Toman, L. Štoček, D. Mužátko, Jak. Fejfar - Jan Fejfar, Zelený, Šálený, Jan Spáčil - Jelínek, Šilha. Střídali Kupka, Vávra, Švadlenka, Weinlich. Trenér Radek Toman. Žleby: Auersvald - Buchl, Marousek, Železný, Kořínek - Ronovský, Vašíček, Kubát, Křivohlavý - Bláha, Němec. Střídal Misar. Další zápas: H. Bučice - B. Podolí (neděle od 15 hodin).