Poslední kolo nezvládli…

22. červen 2009, 22:11

Dvůr Králové nad Labem - Poslední kolo divize poslalo dorostence FC Zenit Čáslav do vzdáleného Dvora Králové. Hráči si zřejmě mysleli, že jedou na výlet do místní proslavené ZOO a nějak pozapomněli na fotbal.

Dvůr Králové n. L. - Čáslav 4:1 (1:1)

Úvod zápasu staršího dorostu ale ničemu podobnému nenasvědčoval. Ve třetí minutě ideálně vysunul Frejlach Vojtíška a ten se štěstím skóroval 0:1. I nadále se hrálo před domácí bránou, přišli i šance, al Vojtíšek, Parachin ani Špičák neuspěli a přišel trest. Rychlý kontr znamenal první branku Glazara a vyrovnání – 19.min. 1:1. Hosté si i po brance vynutili tlak, ovšem z několika šancí včetně Vojtíškova samostatného úniku nedokázali skórovat.

Druhé dějství začalo pro hosty šokem. Chyba Dlouhého v brance přinesla jednoduchý gól pro domácí – 48.min. 2:1. No a to nebylo vše. I když opět následoval tlak ze strany Zenitu, udeřilo zase na druhé straně – únik Glazara, který si pohrál s obranou a střelou z hranice vápna nedal Dlouhému šanci – 73.min. – 3:1. V křeči dohrávající hosty dorazila ještě čtvrtá branka, která padla minutu před koncem.

"Toto utkání je obtížné hodnotit," zamyslel se čáslavský trenér Václav Vondra a pokračoval: "V první půli jsme domácím téměř nepůjčili míč, ale nic jsme z trvalého tlaku nevytěžili. Druhá půle byla ovlivněna brankou na 2:1 po naší chybě a po ní jsme to otevřeli a inkasovali ještě dvakrát. Soupeř nám tak z minima šancí vstřelil čtyři branky, my měli takových osm loženek a dám jeden gól. Proto je prohra zasloužená."

Branka Zenitu: 3. Vojtíšek. Čáslav: Dlouhý – Votava, Růžička, Hejný, Semrád (55. Langr) – Kročák, Frejlach (75. Císař), Zadina, Parachin (45. Zelený) – Vojtíšek (65. Ryšán), Špičák. Trenér Václav Vondra.

Dvůr Králové n. L. - Čáslav 3:0 (1:0)

Mladší dorostenci si zřejmě vzali ze starších příklad. Podobný průběh utkání, trvalý tlak, šance a několik brejků, které znamenali branky v síti za Petráněm.

Trenér Jiří Parachin byl hodně rozčarován: "Dneska to byla tragédie. Připomínali jsme kavky – nechali jsme si nakopat, neproměnili jsme jasné šance a ještě uděláme chyby, které nesmí dělat ani přípravka. Kluci již mysleli spíše na ukončení sezóny než na fotbal," shrnul poslední zápas.

Čáslav: Petráň – Altmann, Král, Vajgl, Horyna – Kalányos, Veselý, Goliaš, Fuksa – Hrstka, Fuxa. Střídali Ryšán, Sochr, Zoufalý, Burian. Trenér Jiří Parachin.