15. duben 2014, 22:32
(aktualizováno: 15. duben 2014, 22:33)

Kročehlavy - Starší a mladší dorostenci FK Čáslav o víkendu bojovali o další body do tabulky krajského přeboru. Na hřišti SK Kročehlavy ovšem uspěl jen mladší tým:

U19: Kročehlavy - Čáslav 1:0 (1:0)

S cílem plně bodovat na hřišti posledního celku tabulky nastoupili starší dorostenci Čáslavi na předměstí Kladna. Sestava z důvodů dalších nemocí a zranění opět doznala změn a tak i průběh prvního poločasu nebyl jednoduchý. Domácí si fotbal moc nekomplikovali a hosté měli problém s přímočarou rozehrávkou, která by vedla přečíslení soupeře. Na gólové příležitosti byl první poločas hodně skromný, ale domácí nakonec z minima vytěžili vedoucí branku, kdy využili špatné rozehrávky a ujali se vedení 1:0. Odpovědět mohl v největší šanci Čáslavi Lebduška, ale nevyužil zaváhání domácí brankaře. Když do konce poločasu chybělo pět minut, hlavní rozhodčí vyčaroval pro domácí možnost pojistky v podobě pokutového kopu, kterou však Kročehlavy neproměnily.

Do druhé poloviny zápasu vstoupili přeci jen aktivněji hosté a hned v úvodu mohl vyrovnat Rolenec, který šel sám na bránu domácích, ale pouze nastřelil brankáře. Z velkého množství standardních situací, které Čáslavští zahrávali se také nic neujalo a domácí si tak připsali překvapivé vítězství.

Hodnocení trenéra Radka Dobrého: "Třetí zápas v řadě bez vstřelené branky, to je náš největší problém. Šancí jsme si vytvořili dostatek, ale v zakončení jsme selhali. Domácí vůbec nebyli fotbalově lepší, ale na to se historie ptát nebude."

Čáslav: Kovařík - Fuxa, Basl, Toman, Macháček - Lebduška, Zoufalý (65. Havránek), Smutný, Stránský - Petržilka, Rolenec.
[[Soutez? &soutez=115 &datum=2014-04-15 ]]

U17: Kročehlavy - Čáslav 1:4 (0:2)

Ve druhém utkání si Čáslavští mladíci žádné překvapení připustit nechtěli. Za trvalé převahy se nejdříve prosadil ve 20. min. Fuxa 0:1. O deset minut později zvýšil po přihrávce Petržilky Suchomel 0:2. Domácí zaměstnávali hostující obranu velmi sporadicky a do vyložené šance se v podstatě nedostali.

Druhá část zápasu pokračovala pod taktovkou Čáslavi, brankou se prosadil dravý Vančura 0:3. O chvíli později se do velkého vápna „přiřítil“ Petržilka a podél brankaře upravil již na 0:4. I domácí se nakonec dočkali čestného úspěchu, kdy po nepřesném odkopu hostů snížili na konečných 1:4.

Hodnocení trenéra Radka Tomana: "Nebylo to až tak jednoduché, jak nakonec vypadá výsledek. Výborně se prezentovali všichni tři zapůjčení hráči ligových U-15. Příští kolo nás čeká přímý souboj o druhé místo s Vlašimí,  což bude mít určitě větší náboj než toto povinné vítězství."

Branky Čáslavi: Fuxa, Suchomel, Vančura, Petržilka. Čáslav: Foršt - Pavlík, Richard, Semrád, Novák - Šmatlán, Fuxa (70. Lebduška), Stránský (70. Rolenec), Suchomel - Petržilka (73. Basl), Vančura.