Před Kladnem sehráli přáteláky s Pardubicemi

13. srpen 2009, 22:17

Kutná Hora - Starší a mladší dorostenci Sparty ČKD Kutná Hora sehrají v neděli první domácí utkání letošního ročníku krajského přeboru. Ještě před tím si ale na středu pozvali FC Pardubice C, aby si vyzkoušeli různé herní varianty.

K. Hora - Pardubice C 0:4 (0:3)

Hostující starší dorostenci hned v první minutě vyzkoušeli pozornost domácího brankáře , ale Dastych míč chytil. V 15. min. pěkně Výborný vysunul do brejku Zemana, ovšem ten svůj průnik nevyužil. V 18. min. pálil Nekola, leč obránce mu stačil zablokovat střelu. O minutu později domácí zahrávali roh. Míč ale získal soupeř a velmi rychlým útokem ohrozil domácí branku, naštěstí střelou vedle. Ve 20. min. Papoušek pěkně uvolnil Kavalíra, ale i jeho střelu stačili hosté odvrátit na roh. Ve 24. min. se naopak na branku domácích řítil sám hostující útočník, ale Dastych mu skórovat nedovolil. Ve 29. min. se ale hosté již dočkali: Po útoku z pravé strany a následné přihrávce podél branky nebyli tři domácí hráči schopní odkopnout míč, který Pardubičtí dostali až do sítě 0:1. Domácí byli brankou zaskočení a hned ve 30. min. musel znovu zasahovat kutnohorský brankář. Ve 31. min. si s nechtěnou tečí domácí uklidili míč do vlastní branky a bylo to 0:2. Hosté byli již do konce poločasu lepším týmem. Ve 33. min. se střela hostů otřela o tyč a ve 40. min. po samostatném brejku hosté zvýšili na poločasových 0:3.

Druhá půlka byla podstatně vyrovnanější, ale ani jeden tým si nevypracoval vážnější akci. Až v 75. min. hosté opět po brejku přidali další branku - 0:4. Hned po rozehrání mohl snížit Zeman, ale obrana hostů ho vytlačila z výhodné pozice na střelu. V 88. min. opět střílel Zeman, ale mimo branku. Potom měl dvě šance Papoušek: První pěknou ránu mu brankář hostů chytil, druhá střela šla nad branku. Poslední velkou šanci na vstřelení gólu měl Nekola, ale i jemu brankář hostů míč vyrazil na roh.

Rozhodčí: Jaroslav Rynda. K. Hora: Dastych - Bareš, Kácovský, Nedvěd, Kraus, Nekola, Papoušek, Výborný, L. Menšík, Kavalír, Zeman. Střídali Poklop, Koubek, Dušek, R. Dastych. Trenér Bohuslav Šváb.

K. Hora - Pardubice C 2:4 (1:3)

Domácí mladší dorostenci byli v prvních pěti minutách lepším týmem a hned si vypracovali šance. Ale střela P. Rezlera šla vedle a krásná hlavička od Koubka také nemířila mezi tyče. V 10. min. vystřelili prvně hosté, ale mimo. Další šanci měl R. Menšík, ale i on mířil nad branku. V 15. min. předvedl pěkný zákrok domácí brankář Míčo, když odvrátil míč na roh. Po jeho rozehrání se ale po přesné hlavičce hosté ujali vedení 0:1. O chvíli později po chybě obrany dali hosté druhou branku - 0:2. No a hrozivou pětiminutovku uzavřeli domácí vlastní brankou a tak se hosté dostali do vedení 0:3. V závěru poločasu vystihl M. Rezler špatnou rozehrávku hostujícího brankáře a snížil na poločasových 1:3.

Na začátku druhé půlky hned vedle branky hlavičkoval Marek a o chvíli později i M. Rezler. V 55. min. po rychlém protiútoku zvýšili hosté na 1:4. Hned po rozehrání získal míč Dušek, nahrál Markovi a ten svůj brejk proměnil v branku a sníženil na 2:4. V 62. min. předvedl pěkný průnik Křížek, ale jeho zpětnou přihrávku ve vápně nedokázali spoluhráči využít. Další branka již nepadla a tak si hosté odvezli zaslouženou výhru 2:4.

Branky domácích: 35. M. Rezler, 55. L. Marek. Rozhodčí: Bohuslav Šváb. Kutná Hora: Mičo - Tůma, Poklop, Wasserbauer, Dušek, Křížek, Koubek, Pospíšil, P. Rezler, R. Menšík, M. Rezler. Střídali Marek, T. Menšík. Trenér Miroslav Rumpli.