Premiérový gól čáslavských žen v přátelském utkání zaznamenala Pešoutová

6. únor 2011, 13:15
(aktualizováno: 6. únor 2011, 13:17)

Čáslav - Fotbalový tým žen FC Zenit Čáslav je v plném tréninku, v rámci kterého sehrál v neděli dopoledne premiérové přátelské utkání na své umělé trávě. Soupeřkami mu byly fotbalistky FK Agria Choceň. Hosté dorazili do Čáslavi pouze s deseti hráčkami a střetnutí skončilo nerozhodným výsledkem.

Čáslav - Choceň 2:2 (0:1)

Hostující celek lépe kombinoval a v prvním poločase si připravil i více šancí. Ve 12. min. po zaváhání Podhorové brankářka Veselá úspěšně řešila příležitost Boudové, v 19. min. ale Kupková prošla po levé straně až do pokutového území, obešla i brankářku a zasunula míč do prázdné brány - 0:1. Ve 23. min. Němcová vysunula Kupkovou, která tentokrát čáslavskou bránu minula. Domácí hráčky postupně setřásly nervozitu a trému a také ohrozily Koníčkovou v bráně Chocně. Vlachová obloučkem za obranu poslala Kořínkovou, jenže u míče byla dříve brankářka Koníčková. Dobře vypadala i pohotová střela Danešova po rohovém kopu, které chyběla jen větší přesnost.

Po přestávce patřilo prvních dvacet minut domácím: V 62. min. se důrazná Honová po autovém vhazování protáhla až do šestnácky, jenže ze svého průniku vytěžila jen roh. V 65. min. už po odraženém rohu vyslala na bránu Chocně gólovou střelu Pešoutová - 1:1. O chvíli později Zenit stav dokonce otočil, když faul Kozákové na Buřvalovou potrestala pokutovým kopem od břevna do sítě Danešová - 2:1. Zkušenější celek hostů ale i v deseti srovnal: V 73. min. po autovém vhazování a centru dostala více prostoru před bránou Čáslavi Hájková - 2:2.

Branky: 65. Pešoutová, 69. Danešová - 19. Kupková, 73. Hájková. Rozhodčí: Volf - Kratochvíl, Kracík. ŽK: Stodolová (Ch). Čáslav: Kat. Veselá I - Havlíčková, Těšinová, Podhorová, Danešová - Pešoutová, Kat. Veselá II, Buřvalová, Brandejská - Vlachová, Kořínková. Choceň: Koníčková - Stoklasová, Janderová, Stodolová, Kozáková - Boudová, Kupková, Myšičková, Hájková - Němcová.