Příznivá série skončila ve středu, Čáslavští poprvé podlehli Znojmu

22. květen 2013, 19:04
(aktualizováno: 22. květen 2013, 20:08)

Čáslav - Fotbalisté FK Čáslav potřebovali ve středu vyhrát, aby si zachovali naději na záchranu ve Fotbalové národní lize. Jenže hostili 1.SC Znojmo, který se v případě vítězství mohl naopak výrazně přiblížit k postupu do vyšší soutěže. Čáslavští v dosavadních zápasech se Znojmem neprohráli.

Čáslav - Znojmo 0:1 (0:1)

Rozdíl v postavení obou celků v tabulce v prvních minutách zápasu nebyl vůbec znát. Domácí začali aktivně, už z prvního útoku Mylonas vysunul Fikejze, po jehož zpětné přihrávce skončil zmatek ve znojemské šestnáctce pouze rohem. Po něm halvičkoval Fikejz vedle. K hlavičce se o chvíli později dostal i Melissopoulos po centru Fikejze, ale i on mířil vedle. Těžiště hry se v dalších minutách přesunula více do středu hřiště, v 16. min. po autovém vhazování na vlastní polovině unikl Cuhlář, ovšem mířil ještě vedle Duchečkovy brány. Ve 31. min. se už hosté dočkali: Na Cihlářův trestný kop z poloviny hřiště si za obranu domácích naběhl Mudra a špičkou kopačky usměrnil míč za Duchečkova záda - 0:1.

Druhý poločas přinesl fotbal nevalné úrovně a prakticky bez jediné šance. Z hráčů v domácím dresu dvakrát zahrozil Váňa, jenže v obou případech pálil nepřesně, Špičák měl po výkopu Duchečka k balónu daleko a na míč nedosáhl ani po kolmé přihrávce Chalkias. A když několik přečíslení hostů skončilo nepřesnou přihrávkou, na stavu 1:0 se už nic nezměnilo.

Branka: 31. Mudra. Rozhodčí: Kovařík - Marek, Machálek. ŽK: Fikejz, Karal - R. Buchta. Diváků: 216. Čáslav: Ducheček - Kučera, Karal, Charuza, Achemaistos - Fikejz, Vasilakos (75. Špičák), Stathoulopoulos, Melissopoulos (37. Chalkias) - Sklenář, Mylonas (55. Váňa). Trenéři Ivan Kolev, Ivan Kopecký. Znojmo: Hrubý - Hříbek, Yonov, Hnaníček, Mudra - Helísek, Lacko (79. Ševčík), R. Buchta, Cihlář (63. Okleštěk) - Heinz (90. Švarc), Nepožitek. Trenér Leoš Kalvoda.