První body v divizi

23. srpen 2009, 21:25

Čáslav - Dorostenci čáslavského Zenitu přivítali na svém hřišti nováčka dorostenecké divize SK Jičín. Povinná vítězství domácích se však lehce nerodila.

Čásla - Jičín 3:1 (1:1)

V úvodní minutě zahrávali hosté roh a ukázali, že do čáslavských Vodrant nepřijel odevzdaný tým. Úvodní šanci přinesla 12. min. – po pěkné kombinaci se ocitl Vojtíšek sám za obranou, ovšem hlavou nemířil špatně. V 18.min. se opět prosazoval čáslavský útočník, z úhlu postupoval sám, ale gólman mu kličku vystihl. V 28.min. se domácí dočkali – po pohledné kombinaci poslal míč do vápna M.Výborný, Špičák ho zpracoval a zamířil přesně k tyči - 1:0. O pět minut později mohlo být veseleji - Vajglovu střelu ale zastavila tyč a z dorážky Špičák netrefil bránu. V 44.min. přišel trest za neproměněné šance – ojedinělý brejk hostí zakončil přehození vyběhnuvšího gólmana Výborného jičínský Švec – 1:1.

Do druhého poločasu vlétli domácí jako uragán. Od úvodního hvizdu rozhodčího zatlačili hosty před bránu a gól visel ve vzduchu. V 53.min. se Zenit dočkal – přetažený roh Vajgla vrátil před bránu Votava, Špičák nejprve trefil tyč, ale kapitán Hejný jej nekompromisně napálil pod břevno – 2:1. Zvýšit skóre mohl o pár minut později Vojtíšek, ale tomu nebylo přáno - neproměnil ani další samostatný únik. A když za minutu netrefil bránu ve vyložené pozici Žiak, dostali se ke slovu i hosté. Ti si vypracovali několik standartek, ale nebezpečná byla jen jedna – při skrumáži několikrát dokázali vystřelit, ale pozorní obránci střely zablokovali. Klid přinesla až 87.min. – nedorozumění obránců Jičína s gólmanem využil Špičák, který vlétl do souboje, hlavou si přistrčil míč okolo gólmana a bez problémů trefil prázdnou bránu - 3:1. Ani pětiminutové nastavení již změn skóre nepřineslo.

"Dneska to bylo moc nervózní. Jak na hřišti, tak na lavičce se na nás podepsal tlak prvního domácího utkání a povinnost vyhrát. Soupeř nebyl špatný, měl slušnou záložní řadu. My jsme nedokázali rozhodnout utkání dřív, přestože jsme měli několik vyložených šancí. Zejména po vedení 1:0 a 2:1 jsme měli rozhodnout. Kluky ale za výkon chválím, výhra nám dodá chuť a sebevědomí do dalších utkání," shrnul zápas čáslavský trenér Václav Vondra.

Branky: 28., 81. Špičák, 53. Hejný - 44. Švec. Čáslav: T. Výborný - Růžička, Votava, Hejný, J. Kročák - M. Výborný (50. Král), Vajgl (67. Fuksa), Zadina, Žiak (72. Smetana) - Vojtíšek, Špičák (88. Altmann). Trenér Václav Vondra.

Čáslav - Jičín 3:1 (2:1)

Mladší dorostenci nastoupili doma ve snaze odčinit debakl z minulého kola. To se jim povedlo, přestože úvod tomu nenasvědčoval. "Začátek jsme nezvládli, hosté vstřelili branku po rychlém protiútoku. A při dalším pobytu před naší bránou trefili tyč," konstatoval po utkání trenér Jiří Parachin. Naštěstí stále platí otřepané "nedáš dostaneš" – po ideální přihrávce Veselého postupoval sám na gólmana navrátilec do sestavy Ryšán a s přehledem vyrovnal. "Honza nám minule chyběl, dokáže podržet míč a s Kubou Kalányosem se dobře doplňují. Navíc svou rychlostí nám zapadá do stylu hry," chválil útočníka trenér. Ve vyrovnaném utkání naklonila misku vah na stranu Zenitu branka ve 38. min. Přihrávku Kalányose před branku obránci Jičína minuli a kapitán Goliáš nekompromisně zavěsil. "Vítězné branky obou dorostů vstřelili kapitáni, pásku dostanou i příští týden," smál se Jiří Parachin.

Druhý poločas přinesl více vyložených šancí na straně Zenitu. Hosté sice nebyli odevzdaní, ale až na dvě situace před M.Výborným se neprosadili. Na druhé straně se ukázal Jan Veselý. Po přihrávce od Ryšána se trefil chytrou střelou z hranice šestnáctky vápna – v 58.min 3:1. "Gól dal Honza krásný, ale pak ze dvou kroků přestřelil prázdnou bránu a neproměnil samostatný únik. Mohli jsme umazávat záporné skóre, které jsme minule nasbírali," s úsměvem dodal trenér a krátce utkání zhodnotil: "Pokud hrajeme po zemi, je to slušné. Jakmile se pustíme do dlouhých, nakopávaných míčů, nestíháme. Většina týmu jsou lonští žáci a fyzická vyspělost je na straně soupeře. Nicméně kluky musím pochválit, zlepšují se."

Branky Čáslavi: 12. Ryšán, 38. Goliaš, 57. Veselý. Čáslav: Zeman (40. M. Výborný) - Strnad (72. Dušek), Rolenec, P. Hejný, Pipek - Jurka (55. Málek), Veselý, Goliaš, Brunclík – Kalányos, Ryšán. Trenér Jiří Parachin.