První příčku okresního přeboru Malešov odmítl, poprvé v soutěži okusil hořkost porážky

24. září 2014, 19:38
(aktualizováno: 24. září 2014, 19:51)

Uhlířské Janovice - V dohrávce 4. kola okresního přeboru fotbalisté SK Malešov hráli o první místo v tabulce. rezerva FK Uhlířské Janovice jim ale utnula vítěznou sérii a vyhrála 4:0!

U. Janovice B - Malešov 4:0 (2:0)

Hosté své útoky zakládali hodně těžkopádně, navíc od 9. minuty prohrávali 1:0: Keltner dobře zapracoval v obraně soupeře a volný Veliký, který nabíhal "z druhé vlny", umístil balón přesně k tyči - 1:0. Ve 14. min. Veliký zahrával trestný kop z velkého vápna, mířil opět k tyči, ovšem Táborský míč vytáhl na roh. Ve 23. min. M. Poklop vysunul Klečáka, kterému míč v rozhodující chvíli v pokutovém území odskočil. To uhlíři byli produktivnější: Ve 39. min. dlouhý balón zpracoval Keltner, zbavil se obránců a Vedral trefil přesně - 2:0. Hosté se v první půli ještě jednou dostali do náznaku šance, po pěkné kombinaci pálil nadějně Klečák, jenže jeho střela těsně minula šibenici domácí brány.

Zakončení Kopeckého parádního signálu po rohovém kopu sice Klečák od tyče ještě vyhlavičkoval, ale naděje Malešova pak stejně definitivně uhasly: V 55. min. Vokoun fauloval M. Svobodu a veliký upravil na 3:0. Aby toho nebylo pro hosty málo, o dvě minuty později úplně volný Keltner ranou do šibenice zvýšil na 4:0, když těsně před tím zastavil jeho brejk brankář Táborský. Malešov deku už nesetřásl, uhlíři navíc fanoušky potěšili několika dobrými kombinacemi. A to ještě Vedral v 85. min. nastřelil tyč!

Dvě branky v prvním poločase domácí uklidnily. "Pomohly nám i dvě branky zkraje druhé půle," doplnil Marek Stoupa a pokračoval: "Pomohli nám dva hráči z áčka a kvalita byla na naší straně. Soupeře jsme přehráli a hlavně jsme proti minulým zápasům dávali góly."

Malešov teprve v pátém utkání letošního okresního přeboru ztratil vůbec první body. "První porážka, ale ostudná," zlobil se trenér SK Malešov Jiří Škramovský. "Naprosto nepochypitelnými a hrubými chybami jse domácí posadili na koně," pokračoval a navázal: "První poločas byl vyrovnaný, na rozdíl od domácích jsme své dvě šance neproměnili. Ke druhému poločasu jsme přistoupili úplně neodpovědně, jsem zklamaný. Takto se o body a první příčku nehraje."

Branky: 9., 55. pok. kop Veliký, 39. Vedral, 57. Keltner. Rozhodčí: Daniel Mucha. ŽK: Vedral, Dotlačil - M. Poklop. U. Janovice B: P. Hromádka - Uher, D. Randlíszek, Dotlačil, Lopour - Cypra (70. N. Marek), Kopecký, Vedral, M. Svoboda (85. Eminger) - Veliký, Keltner (70. Tancer). Mužstvo vedl Marek Stoupa. Malešov: Táborský - Železný, Krásenský, Vokoun (62. Mrňák), M. Poklop - P. Joska, Koubek, J. Rejthárek, Kalfiřt (51. Zajíc) - Klečák, Pavlík. Trenér Jiří Škramovský.