Rozhodčí Luboš Říha dvakrát ukázal červenou kartu

10. duben 2010, 21:24

Paběnice - V 16. kole okresního přeboru fotbalisté Sparty ČKD Kutná Hora B zavítali na hřiště jednoho ze tří celků, který v prvních dvou jarních střetnutích vyhrál: Sokol Paběnice i tentokrát potvrdil, že to s útokem na přední pozice tabulky myslí vážně.

Paběnice - Kutná Hora B 2:0 (1:0)

První poločas ale valnou úroveň neměl. Domácí si sice vynutili územní převahu, ovšem zradila je finální přihrávka a gólmana Vocela prakticky neohrozili. Kutnohorští to zase zkoušeli centry do pokutového území a první brance byl blízko Janoušek, jenže na balón na úrovni malého vápna hlavou pořádně nedosáhl. Ve 32. min. si připravil míč Kulhánek, ovšem jeho střelu skvěle vytáhl gólman Vavřička na rohový kop. Skóre se tak měnilo na druhé straně: Ve 41. min. přetažený rohový kop Blahník hlavou vrátil do malého vápna a O. Votava rovněž hlavou vsítil úvodní branku utkání - 1:0.

Hostující hráči i lavička se na rozhodčího Říhu poprvé hodně rozlobila v 54. min., kdy Fajfrova teč Švábovy střely sice skončila v síti, ale pískal se ofsajd. Naopak Paběničtí zvýšili na 2:0 v 58. min.: Trnka nejprve vystrašil svého gólmana Vocela tvrdou malou domů, kterou kutnohorský brankář ještě vyrazil, ovšem potom se míč odrazil od ruky T. Švába a Blahník z pokutového kopu uspěl - 2:0. V 70. min. Vocel nepřipustil další gól domácích, když kryl Blažkovu jedovatou ránu po rohovém kopu, na druhé straně v 74. min. Kulhánek napálil břevno. V 82. min. po Blahníkově trestném kopu úplně volný Žák hlavičkoval naštěstí pro hosty vedle. Diváci se vzruchu přece jen dočkali: V 90. min. si kapitán Blažek nenechal líbit faul T. Švába, oplácel a rozhodčí ukázal červenou kartu oběma hráčům.

"První poločas od nás příliš dobrý nebyl," připustil paběnický trenér Karel Růžička a pokračoval v hodnocení zápasu: "I když jsme Kutnou Horu přehrávali, nebyl to takový výkon, jako třeba minulý týden v Malešově. Ve druhém poločase jsme se zlepšili, zejména po příchodu Žáka do útoku. Kutnou Horu jsme přehráli, jen mě mrzí vyloučení Michala Blažka, při kterém jsme se nechali soupeřem vyprovokovat. Červená karta byla zbytečná, v následujícím kole pojedeme do Nových Dvorů a Michal Blažek je pro nás jedním z klíčových hráčů."

K zápasu v Paběnicích se vyjádřil i trenér Kutné Hory B Ladislav David. "V první půli jsme zahodili dvě příležitosti. Kdybychom je proměnili, další průběh by byl asi jiný," podotkl a pokračoval: "Řekl bych, že nepřesnosti rozhodčího přispěly k nervoznímu druhému poločasu."

Branky: 41. O. Votava, 58. pok. kop Blahník. Rozhodčí: Luboš Říha. ŽK: M. Dvořák - Vocel, Janoušek, T. Šváb. ČK: 90. Blažek - 90. T. Šváb. Paběnice: Vavřička - D. Mužátko, Blažek, O. Votava, Sochr - Kozel (86. Mir. Novák), M. Růžička, Blahník, M. Rada (77. J. Růžička) - M. Šrámek, M. Dvořák (66. Žák). Trenér Karel Růžička. Kutná Hora B: Vocel - Trnka, B. Šváb, Pospíšil, Gygal - T. Šváb, J. Fajfr, R. Kulhánek (75. M. Procházka), Kopecký (81. Lebeda) - Janoušek (64. Černý), Hačka. Trenér Ladislav David.