Šestigólová tečka za letošními zápasy fotbalistek Čáslavi na hřišti ve Vodrantech

27. květen 2014, 08:33
(aktualizováno: 27. květen 2014, 08:34)

Čáslav - Lepší zakončení letošní sezóny na domácím hřišti si čáslavské fotbalistky ani přát nemohly: V utkání České fotbalové ligy nadělily hráčkám Mělníka šest branek!

Čáslav - Mělník 6:0 (3:0)

Čáslavandy si v této své premiérové druholigové sezóně i v posledním domácím utkání parádně zastřílely a před posledním kolem je jisté, že v závěrečném hodnocení skončí na velice krásném pátém místě, na což si zřejmě před začátkem sezóny ani nepomyslely.

Trenérům však naskočily vrásky i před utkáním, neboť už tak v úzkém kádru, zaviněnému různými důvody se přidaly zdravotní problémy Buřvalové, nastoupit musela stále nedoléčená Kunášková a po nemoci i Miláčková.

Hráčky Čáslavi své Mělnické soupeřky znají už ze III. ligy a do dnešního dne mají s tímto celkem aktivní bilanci, kdy všechna utkání jak doma, tak v Mělníku, vyhrály. I v tomto utkání od počátku nenechaly nikoho na pochybách, že by to mělo být jinak. Úvodní branku utkání vstřelila v 15 minutě Aneta Prchalová, která tak zúročila přesnou přihrávku Buchtové 1:0. O pár minut překonala Holerovou v mělnické brance Karafiátová 2:0. Účet prvního poločasu podtrhla Truhlářová a zvýšila tak na 3:0.

Úvod druhého dějiství patřil opět domácím hráčkám, kdy se ve velkém vápně dobře zorientovala Aneta Prchalová a podél Holerové zvýšila již na 4:0. V 50. minutě se opět trefila Karafiátová, která využila chyby hostující Holerové, která i přes tuto hrubku, kdy ji vypadl míč z rukou přímo na kopačku Karafiátové, zachytala velice dobře a hostující celek podržela minimálně u dalších šesti gólových příležitostí hráček Čáslavi. Tečku za střeleckými hody udělala Karafiátová po samostatném průniku a stanovila na konečných 6:0.

„Musíme všechny hráčky pochválit za dobrý fotbalový projev, kdy plnily všechny taktické věci, které měly dané. I přes zdravotní problémy některých hráček a velké vedro podaly skvělý výkon. Před utkáním jsme děvčatům kladli na srdce, ať si toto utkání užijí, ať si zahrají takový fotbal, který je bude bavit a budou z něho mít radost, což se povedlo,“ shrnul utkání jeden z domácích trenérů Ivo Ducheček.

Branky: 25., 50., 72. Karafiátová, 15., 49. A. Prchalová, 31. Truhlářová. Rozhodčí: Fidra - Kučera, Havránek. Diváků: 60. Čáslav: Jelínková - Culková, T. Prchalová, Veselá, Kunášková - Miláčková (83. Podhorová), Medunová, Karafiátová, Truhlářová - Buchtová, A. Prchalová. Trenéři Ivo Ducheček, Jindřich Vaněček.

Poslední jarní utkání: Krupka - Čáslav (sobota  od 17 hodin).