Sparta Kutná Hora v generálce představila uvažované posily

5. březen 2016, 17:01

Kutná Hora - Generálku na jarní část divize C fotbalisté Sparty Kutná Hora sehráli v sobotu po obědě. Na své umělé trávě přivítali pátý tým podzimní tabulky krajského přeboru - Sportovní sdružení Ostrá:

Kutná Hora - Ostrá 0:1 (0:1)

První šanci zápasu měl Šesták, když šel sám na bránu hostů, ovšem dlouhou kličkou gólmanovi se vyhnal až příliš do levé strany. Ostrá zahrozila ve 24. min., kdy po Knoblochově trestném kopu zůstal Málek před malým vápnem úplně sám, ovšem jeho pohotová střela se naštěstí mezi tři tyče nevešla. O chvíli později ovšem Knobloch svou příležitost proměnil a rozhodl tak o výsledku - 0:1. Závěr prvního poločasu patřil Kutnohorským, ovšem jejich koncovka byla hodně nepřesná a nebo je v nadějných útocích zradila finální přihrávka.

Ve druhém poločase Spartu dvakrát podržel gólman Ptáček: Nejprve na něj šel sám Herzán a později neuspěl ani Sirový. O střelbu se na straně domácích pokoušel Vácha, ale nemířil přesně, i když jeho "utažená" rána po rohovém kopu minula branku soupeře jen o kousek.

"S výsledkem spokojení být nemůžeme. V utkání jsme střídali slabší chvilky s těmi silnějšími," uvedl po zápase trenér Kutné Hory Jan Holík. "Chybělo nám četnější zakončení a hlavně přesnost v zakončení. To byly důvody, proč jsme prohráli," poznamenal a dodal: "Branku jsme doma nedali, naopak ze dvou šancí hostů v první půli jsme inkasovali, i když soupeř to udělal kvalitně. Měli jsme i herní převahu, ovšem ze střel, které jsme měli, vyloženě gólová nebyla žádná."

Zápasem s Ostrou skončila zimní příprava Kutné Hory, ta se v prvním jarním kole představí za týden v Jaroměři. "V přípravě jsme měli velké rezervy," hodnotil zimní období Jan Holík. "Čekal byl lepší přístup hráčů, možná kvalitnější trénink. Pokud bychom trénovali dobře, můžeme být jinde," naznačil kouč.

V posledním přípravném zápase Kutná Hora představila několik nových hráčů. "Brankář Josef Ptáček je z Pardubic, Vít Regner hrál za Velim a Jan Manduc je z Pardubic," řekl manažer Sparty Kutná Hora Tomáš Frejlach. "Jsme s nimi dohodnutí, v současné době musíme doladit některé detaily jejich příchodu," zakončil. Na hostování do Zbraslavic naopak z Kutné Hory odešel Bohumil Pospíšil.

Branka: 25. Knobloch. Rozhodčí: Zoufalý - Herda, Kocourek. ŽK: Vobořil. Kutná Hora: Ptáček - Hačka, Schwarz, Franc, Nekvinda - Vácha, Maxa, Regner, Manduc - Šesták - Antoš (46. Urban). Trenér Jan Holík. Ostrá: Malina - Císař (46. Kamlach), Málek, Hochmeister, Bejbl - Moudrý - Poběrežský (46. Müller), Knobloch (77. Vobořil), Nedorost (64. Petlička), Sirový - Vobořil (46. Herzán).