Sparta letos vyhrála nejtěsněji

27. říjen 2009, 18:54

Rataje nad Sázavou - Starší přípravka Sparty Kutná Hora A odjížděla k mistrovskému zápasu okresního přeboru do Ratají potvrdit svou letošní neporazitelnost.

Rataje n. S. - K. Hora 1:4 (1:1)

Hned v 1.minutě se odražený míč dostal ke stoperovi Sparty Vaňkovi, který poslal dlouhý pas na rozběhnutého Kurku. Ten ho následně zatáhl po pravé lajně a poslal polovysoký centr do malého vápna, na který si nejlépe naběhl Brůža a placírkou pod horní tyč dostal Spartu do vedení 0:1. Uspokojení hostů a představa o lehkém zápase vzala za své hned ve třetí minutě. Kutnohorští při svém útoku přišli o míč, domácí ho dlouhým odkopem poslali na svého nejaktivnějšího hráče Nováka, který ho bleskurychle zatáhl po levé straně, zbavil se stopera hostů a tvrdou přízemní střelou prostřelil mezi nohama brankáře Foršta. Bohužel pro domácí tato krásná akce skončila na pravé tyči branky hostů.

Sparta měla od začátku zápasu trvalou územní převahu, opanovala střed hřiště, měla balon pod kontrolou, ale domácí dobře bránili vápno a nepouštěli hosty do šancí . Naopak hrozily z rychlých protiútoků. V 11.minutě domácí brankář poslal dlouhý výkop za polovinu hřiště, sparťanský obránce Markup neodhadl správně let míče , jeho hlavička prodloužila balon do vlastního vápna ke stoperu Vaňkovi , který tak dlouho otálel s odkopem, až míč nešťastně přihrál přímo na kopačky domácího Nováka. Ten jej poslal pohodlně do odkryté branky 1:1. Po zbytek první půle měla Sparta míč opět na svých kopačkách, ale důrazná hra obránců Rataj zcela vymazala tradičního střelce Brůžu a špatný terén a přehuštěný míč smazával rozdíly v technice hráčů, kteří nebyli schopni dostat v rychlosti míč pod kontrolu. Hostující trenéři musí věřit ,že katastrofální rozehrávání množství standardních situací jde především na vrub tvrdého a těžkého míče.

I druhý poločas se nesl ve stejném duchu. Domácí bojovali, hráli tvrdě do těla a hosté se ve finální fázi nebyli schopní prosadit. Uklidnění přinesl až gól Kurky, který se dostal k odraženému míči z rohového kopu zahrávaného Němcem. Změnu hry přineslo až zamíchání sestavou, když se do té doby nevýrazný Brůža stáhl z pozice středního útočníka na střední zálohu. Hra se zrychlila a hosté si začali vypracovávat gólové šance. Poté měl několik stoprocentních šancí sparťanský Vojtíšek, který ale nenazul kanonýrské kopačky a z malého vápna opakovaně přestřelil prázdnou bránu. Změna skóre tak nastala až při rohové kopu z pravé strany . Hostující záložník Kurka ho zahrál zprudka na přední tyč, míč se k němu odrazil znovu a opakovaný centrovaný míč si brankář domácích sklepl do vlastní sítě 1:3. Na konečných 1:4 upravil Němec.

Branky K. Hory: Kurka 2 , Němec,Brůža. K. Hora: Foršt – Masopust, Vaněk, Gygal – Kurka, Čuchal, Němec – Brůža. Střídali Markup,Vojtíšek.