Sparta potvrdila střeleckou formu

22. září 2009, 13:29

Zruč nad Sázavou - S určitou dávkou zdravého respektu nastupovali starší minižáci Sparty ČKD Kutná Hora ke svému třetímu mistrovskému zápasu. Soupeřem jim tentokrát bylo mužstvo Jiskry Zruč, které ve svém předcházejícím zápase vysoko porazilo Uhlířské Janovice.

Zruč n. S. - K. Hora 0:10 (0:6)

Od začátku zápasu uzavřeli hráči Sparty soupeře na jejich polovině a na jeho branku se valila jedna nebezpečná akce za druhou.Ve 3. minutě se po rychlém vysunutí Brůžy za obranu domácích, a jeho uklizení míče po zemi k tyči měnilo skóre na 0:1. I nadále hosté vytvářeli soustavný tlak , rychle kombinovali a záložní řada nepouštěla domácí do hry. Gólově se hosté prosadili v 8.minutě , po kombinaci ve vápně vystřelil Čuchal a odražený míč poslal Brůža do sítě - 0:2. Ve 14. minutě znovu vysunul Čuchal Brůžu za obranu hostů a ten s přehledem podél gólmana zvýšil na 0:3.V téže minutě hned po rozehrávce si Čuchal našteloval míč na pravou nohu a střelou ze střední vzdálenosti zvýšil na 0:4. 18. minuta přinesla změnu skóre na 0:5 když míč dorážel za brankovou čáru Brůža. Převaha hostů byla místy až drtivá a o víc gólů se připravili zbytečným zahušťováním prostoru před brankou hostí a nevyužíváním křídelních prostorů. A tak se skóre změnilo až ve 23. minutě po individuálním průniku a zakončení Suchomela.

V druhém poločase se objevilo více nepřesností a akce hostů byli méně nebezpečné. Pěknou akci odstartoval ve 36. minutě Kurka, který zatáhl míč po pravé straně, dal míč pod sebe na Čuchala, který postrčil Suchomelovi - 0:7. Hned v následující minutě upravil po samostatné akci Čuchal na 0:8. V tuto chvíli to byla spíše větší bojovnost a rychlost Sparty, než fotbalové umění, co na hřišti rozhodovalo. V 41. minutě se dostal Suchomel k odraženému míči a povedenou střelou zvýšil na 0:9. Naposledy se skóre změnilo ve 49.minutě kdy hosté předvedli opět svou fotbalovost a po sérii rychlých narážeček mezi Čuchalem a Masopustem zužitkoval finální přihrávku Vojtíšek – 0:10.

Branky: Brůža 4, Suchomel 3, Čuchal 2, Vojtíšek. K. Hora: Foršt – Berka, Vaněk, Gygal – Masopust, Čuchal, Suchomel – Brůža (střídali Markup,Vojtíšek, Kurka).