Starší a mladší dorostenci během sedmi dnů sehráli tři mistrovská utkání

25. březen 2014, 07:54
(aktualizováno: 25. březen 2014, 07:56)

Čáslav - Starší a mladší dorostenci FK Čáslav sehráli dvě utkání v krajském přeboru. Nejprve dohrávali duel s Mnichovým Hradištěm, o víkendu pak přivítali Velký Borek:

U19 Čáslav - M. Hradiště 4:3 (3:0)

Náročný fotbalový týden dorostenců v krajském přeboru pokračoval po úvodním kole v Příbrami dohrávkou 16. kola kdy domácí přivítali ve čtvrtek soupeře z Mnichova Hradiště.

V přímém souboji o 5. místo byl domácí tým jednoznačně lepší v prvním poločase, což také brankově vyjádřili, nejprve nádhernou střelou Bilinkiewicz a poté se dvakrát prosadil Kokeš. Ve druhém poločase se v hned počátku prosadili i hosté a zápas přeci jen zdramatizovali. Domácí se nechali soupeřem zatlačit, který dokázal snížit až 3:2,ale vítěznou pojistku přidal Rolenec.Hradiště ještě kontrovalo třetí brankou, ale konečný výsledek 4:3 se již nezměnil.

Hodnocení trenéra Radka Dobrého: "Důležité vítězství, které po prvním poločase vypadalo jako jasné. Bohužel se soupeř rychlým gólem v úvodu druhého poločasu dostal do hry a náš zodpovědný výkon z první poloviny, jsme v druhém poločase nedokázali zopakovat. Klukům je však potřeba poděkovat, že bojovali až do konce."
Branky Čáslavi: Kokeš 2, Bilinkiewicz, Rolenec. Čáslav: Gajdošík - Macháček, Toman, Kareš, Lebduška - Bilinkiewicz, Zoufalý, Ježek, Stránský - Kokeš, Rolenec.

U19 Čáslav U19 - Velký Borek 2:0 (0:0)

Třetí zápas během sedmi dnů a druhé domácí vítězství to přineslo sobotní utkání. Vítězství se nerodilo lehce, protože soupeřova fotbalová filozofie s nakopávanými míči dělala domácím dost problémů. Na šance čáslavských to bylo po první půlce asi tak 6:0,ale prosadil se až Bilinkiewicz po krásném předložení od Tomana. Druhá část zápasu a vedení mohl potvrdit Kokeš, jenže tomu v tomto utkání přáno nebylo, kdy ani jeho třetí gólovka změnu nepřinesla.

Domácí měli v této chvíli i štěstí, kdy z ojedinělé šance hosté trefili břevno. Klid na domácí kopačky přinesl až Rolenec, který zvýšil na konečných 2:0.

Hodnocení trenéra Radka Dobrého: "Nepřijemný a důrazný soupeř, který toho sice fotbalově moc nevymyslel, ale taky nám to neulehčil. Utkání mohlo být pro nás ve větším klidu, kdy jsme si šancí vytvořili dostatek, ale koncovka tentokrát pokulhávala. Jsem rád, že jsme potvrdili vítězstvím další tři body ,které nám přinesou klid v tabulce."
Branky Čáslavi: Bilinkiewicz, Rolenec. Čáslav: Gajdošík - Macháček, Basl, Kareš, Lebduška - Malina (Ježek), Bilinkiewicz (Zoufalý), Smutný, Toman - Kokeš, Rolenec.
[[Soutez? &soutez=115 &datum=2014-03-25 ]]

U17 Čáslav - M. Hradiště 5:2 (1:1)

Domácí mladší dorostenci měli co oplácet z podzimního vzájemného utkání, kdy porážka s tímto soupeřem, byla jednou ze dvou, kterou čáslavští zatím v soutěži utrpěli. Utkání také zahájili lépe, ale do poločasu soupeř srovnal a hned v úvodu druhého šel do vedení penaltou na1:2.Poté však k obratu zavelel střídající Lebduška, který se dvakrát trefil ze standardní situace a otočili na 3:2.Netrvalo dlouho a svým druhým golem se prezentoval Pavlík, který mu posadil na hlavu svým precizně zahraným trestným kopem Novák a bylo to již 4:2.Hosté se ještě pokoušeli kousat, ale definitivně je „uzemnil“ Petržilka na konečných 5:2.

Hodnocení trenéra Radka Tomana: "Výborný výkon celého mužstva, které to odmakalo až do konce a neztratilo motivaci ani za nepříznivého stavu. Cenné jsou i čtyři branky ze standardních situací, což je určitě zlepšení oproti podzimním zápasům."
Branky Čáslavi: Lebduška 2, Pavlík 2, Petržilka. Čáslav: Brabec - Novák, Pavlík, Richard, Semrád - Tuzar (Lebduška), Suchomel (Rolenec), Stránský (Toman), Fuxa - Ježek, Petržilka.

U17 Čáslav - Velký Borek 9:2 (5:0)

Prvních deset minut zápasu, během niž stačil Ježek zkompletovat hattrick a bylo o zápase vlastně rozhodnuto. Hosté poslali do utkání 10 hráčů, kteří měli již za sebou zápas staršího dorostu, což se na jejich únavě brzy projevilo. Domácí si s chutí zastříleli na skóre se podílel i domácí brankář Brabec, který uzavřel z penalty na konečných 9:2.

Hodnocení trenéra Radka Tomana: "Výsledek asi mluví za vše, soupeř bez motivace hned v úvodu utkání. Škoda zbytečně obdržených dvou branek ,kdy přeci jen kluci za jasného vedení ztratili trochu koncentraci. Doufáme, že nás příští soupeř v Neratovicích více prověří."
Branky Čáslavi: Ježek 3, Stránský, Semrád, Tuzar, Richard, Fuxa, Brabec. Čáslav: Masopust, Richard, Semrád, Pavlík - Novák, Stránský, Fuxa, Petržilka - Tuzar, Ježek.