Starší a mladší dorostenci FK Čáslav hostili Mnichovo Hradiště

17. srpen 2014, 02:07
(aktualizováno: 17. srpen 2014, 02:07)

Čáslav - Starší a mladší dorostenci FK Čáslav v sobotu sehráli zápasy druhého kola nového ročníku krajského přeboru. Na svém hřišti přivítali celky Mnichova Hradiště:

Starší dorost: Čáslav - Mn. Hradiště 3:4 (1:2)

Do utkání lépe vstoupili hosté, když už ve druhé minutě skórovali nechytatelnou střelou do šibenice Kovaříkovy branky. Domácí mužstvo na obdrženou branku odpovědělo náporem a následnou vyrovnávající trefou Adama Kokeše, který zakončil samostatný únik mezi nohy hostujcího brankáře. Netrvalo dlouho a Čáslav měla velkou možnost jít do vedení, když kopala pokutový kop za ruku ve vápně. Bohužel pro domácí exekutor Ronovský netrefil bránu! Na další změnu ve skóre se čekalo až do 40. min., kdy skórovali opět domácí tečí po rohovém kopu, leč do vlastní branky!

Druhý poločas začal územní převahou domácích, která přinesla i šance. Vyrovnávající trefu zaznamenal Rolenec, který uklidil hlavou pěkný centr Mikiho Havránka 2:2. Netrvalo dlouho a obrat zařídil kapitán domácích Radek Richard, jak jinak než po pravé straně po centru agilního Havránka. V ten moment to vypadalo, že domácí mužstvo už si nenechá vítězství vzít. Bohužel přišel výpadek koncentrace domácího dorostu mezi 70. až 80. min., který znamenal obrat ve výsledku, když hosté proměnili penaltu na 3:4! Do zbytku zápasu nezbývalo mnoho času na reakci a obrana hostů si už zápas pohlídala. Hosté si tak odvezli všechny body do Mnichova Hradiště.

Hodnocení trenéra Radka Dobrého: "Zápas ovlivnila velice rychlá branka hostů, když jejich útočník z pětadvaceti metrů trefil šibenici. Další zlom v zápase byla naše neproměněná penalta a také vlastní branka po rohu těsně před koncem poločasu. Druhý poločas nám vyšel co se týče vstupu docela dobře, otočili jsme skóre na 3:2 a to po super akcích. Bohužel jsme nedokázali soupeře dorazit a místo toho jsme měli úplný výpadek koncentrace směrem dozadu a toho soupeř opravdu dokonale využil. Myslím si, že dnes nevyhrálo lepší mužstvo, ale šťastnější! Hráče musím pochválit za to, že to v poločase nezabalili a zápas se snažili zvládnout, bohužel to dnes ale nevyšlo."

Branky Čáslavi: Kokeš, Rolenec, Richard. ŽK: Basl, Lebduška. Čáslav: Kovařík, Macháček, Ronovský, Basl, Malina, Havránek, Zoufalý, Richard, Lebduška, Kokeš, Rolenec. Střídali Veselý, Ježek.

Mladší dorost: Čáslav - Mn. Hradiště 4:1 (1:0)

Hodnocení: trenéra Radka Tomana: "V prvních dvaceti minutách byli hosté lepší na hřišti, ale nedokázali převahu využít. Potom se hra vyrovnala a chvilku před koncem poločasu nás Petržilka z tresného kopu poslal do vedení. Druhý poločas byl celkem vyrovnaný. Největší rozdíl byl dnes v koncovce, kterou jsme měli lepší. Zápas jsme rozhodli během deseti minut v druhé půli, kdy se nám podařilo vsítit tři branky a soupeři odskočit na 4:1. Dnes se nejvíce dařilo Brábovi, rychlonožce Petržilkovi a také odcházejcímu Fuksovi."

Branky Čáslavi: Petržilka, Fuksa, Vajgl, J. Koop. Čáslav: Brabec, Suchomel, Semrád, Fuksa, Pavlík, Petržilka, R. Plíhal, Stránský, M. Koop, Vančura, J. Koop. Střídali Jelínek, Vajgl, Masopust, Tuzar. Trenér Radek Toman.