Starší remizovali, mladší vyhráli

2. květen 2010, 23:42

Čáslav - V 19. kole dorostenecké divize přivítaly čáslavské dorostenecké týmy soupeře z Dvora Králové.

Čáslav - Dvůr Králové 3:3 (0:0)

Komentář k prvnímu poločasu by znamenal výpis neproměněných šancí domácích hráčů. Z těch nejvyloženějších – Špičák netrefil míč před odkrytou bránou po přihrávce Ryšána, stejný hráč selhal ve vyložených pozicích ještě dvakrát – nejprve mu balon odskočil, podruhé ho vychytal gólman. Největší příležitost však promarnil druhý útočník – Ryšán nejprve posadil na zadek obránce, pak i gólmana, ale minul bránu. Hosté se snažili o rychlé brejky, v první půli měli jen nebezpečné náznaky, ale žádnou šanci.

Druhá půle přinesla krom zahozených šancí i brankové hody. Ve 46.min. se domácí ujali vedení – Žiakův roh hlavičkoval Ryšán a několikrát tečovaný míč nakonec zamířil k tyči královodvorské brány. O minutu později hosté srovnali – na hranici vápna fauloval Dittrich a z trestného kopu se trefil Čenovský. V 57.min. zopakovali Ryšán se Žiakem spolupráci při rohovém kopu a domácí vedli 2:1. O chvíli později mohl Ryšán završit hattrick, po akci Krále mířil do prázdné brány, ovšem k údivu všech trefil vracejícího se obránce. A přišel zákonitý trest – rychlý protiútok zakončil Samler – 2:2. Hektické utkání pokračovalo spornými zákroky hostujících hráčů ve vlastním vápně, které zůstaly u rozhodčího bez odezvy. A protože i další šance čáslavských hráčů zůstaly nevyužity, udeřilo na straně druhé – nejprve zazvonila tyč po hlavičce a v 87. min. se podruhé trefil z trestného kopu Čenovský – 2:3. Zoufalý nápor domácích vyústil ve Votavovu šanci, kterou zmařil faul hostujícího obránce. Následný pokutový kop proměnil Špičák a alespoň srovnal skóre.

"Dnešní utkání se muselo líbit divákům. A ti byli velmi slyšet, zejména trojce rozhodčích si užila své," hodnotil utkání trenér Václav Vondra a vysvětloval: "V první půli měl být vyloučen hostující Čenovský, rozhodčí byl benevolentní a on nám pak dal dva góly z trestňáků. Pak dva sporné zákroky ve vápně, červenou měl obdržet i náš hráč a penalta v poslední minutě. Takže emoce trochu plály. Co se týče samotného utkání, napočítal jsem šest vyložených gólových šancí na naší straně – oba útočníci se předháněli v jejich zahazování. Nakonec se oba prosadili alespoň po standardkách. Těší mě, že jsme si šance vypracovali, prosadili se fotbalovostí, nevzdali to ani za nepříznivého vývoje. Až na výsledek jsem s výkonem spokojen, navíc jsme hráli bez kapitána Zadiny a až na dvě výjimky s týmem pro příští rok. Teď jedeme dvakrát na hříště soupeřů, v Jablonci i Novém Bydžově to bude těžké, ale chceme bodovat."

Branky: 46., 57. Ryšán, 90. pok. kop Špičák - 47., 87. Čenovský, 65. Samler. Čáslav: T. Výborný – Král, Votava, M. Výborný, Dittrich – Veselý, Vajgl, Zikmunda, Žiak – Ryšán, Špičák.

Čáslav - Dvůr Králové 2:0 (1:0)

Oba poločasy sobotního utkání mladších dorostenců byly podle Jiřího Parachina jako den a noc: "Až na produktivitu ten první vcelku ušel. Vytvořili jsme si převahu, po hlavičce Jakuba Kalányose šli do vedení. Jen se nám ho nepovedlo navýšit, i když jsme šance měli. Zato druhý poločas mě zklamal. Kluci to odchodili, bylo to takové nijaké. Vysvobození přišlo až v závěru, když se mazácky trefil Jurka. Předtím skončila ještě hlavička Rolence na břevně, ale to bylo po hříchu vše. Uvidíme co přinesou těžká utkání venku," uzavřel trenér.

Branky: Kalányos, Jurka. Čáslav: M. Výborný – Strnad (45. Rolenec), Pipek, Hejný, Horyna – Doležal (48. Jurka), Brunclík, Goliáš, Čerimi – Kalányos, Mlynka.